Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Borys Budka o połączeniu funkcji lidera partii i klubu. Krytykuje Grzegorza Schetynę

Published

on

Borys Budka o połączeniu funkcji lidera partii i klubu.  Krytykuje Grzegorza Schetynę

  • Borys Budka skrytykował Grzegorza Schetynę za wypowiedź o podwyżkach dla posłów
  • Ocenił, że „jeśli ktoś w momencie kryzysu potrafi zagrać w grę tylko dla siebie, to nie jest dobrą wskazówką dla innych”
  • Lider Platformy Obywatelskiej zapytany o poparcie podwyżek płac dla polityków przyznał, że „to był bardzo poważny błąd Klubu Kolegium”

Prezes PO Borys Budka był w środę gościem Polsat News. Zapytano go, czy nadal zamierza łączyć funkcje lidera partii i szefa klubu Koalicji Obywatelskiej.

– Myślę, że dzięki COVID ten stan rzeczy będzie trwał, ale nie na długo, bo zapowiedziałem, że postaramy się rozdzielić tę formułę. Zrobimy to tylko wtedy, gdy będzie można spotkać się z klubem w zacisznym miejscu, a od marca nie jest to możliwe – zapowiedział.

Zapytany, czy połączy obie funkcje do końca pandemii, odpowiedział, że nie wyznaczył sobie czasu: „muszą być warunki, abyśmy razem, najlepiej w drodze konsensusu, wybrali osobę, która poprowadzi klub. ” Dziś jednak trudno przewidzieć, czy „nastąpi to za miesiąc, czy za rok”.

Poproszony o wsparcie podwyżek płac dla polityków Budka przyznał, że „to był bardzo poważny błąd Club College”. „To był również mój błąd jako szefa klubu, naprawiliśmy ten błąd tak szybko, jak to możliwe” – zauważył. – W poniedziałek ten błąd został naprawiony i zamknęliśmy temat – dodał.

Budka krytykuje Schetynę

Budka został zapytany o słowa byłego lidera PO, Grzegorza Schetyny, który w kontekście tego głosowania mówił o politycznym „samobójstwie” opozycji.

Wskazał, że wyraźnie przyznał się do błędu i kazał go poprawić. – Różnimy się od byłego prezydenta tym, że staram się jednak komunikować w odpowiednich organach. Jeśli są jakieś uwagi co do pracy, to należy to zrobić na klubowym forum, bo przypominam, że klub spotkał się przed podjęciem decyzji i może Grzegorza Schetyny nie było w klubie z powodów związanych z wakacjami – on powiedziany.

READ  Gdzie jest burza 17 sierpnia? Ostrzeżenia IMGW drugiego stopnia. Mapa burz online. Radar burzowy

Ocenił, że „jeśli ktoś w momencie kryzysu potrafi zagrać w grę tylko dla siebie, to nie jest dobra wskazówka dla innych”. – Nie pozwolę nikomu osłabić Platformy Obywatelskiej i Koalicji Obywatelskiej – zaznaczył.

Twierdził, że „nie można grać, aby obniżyć rankingi swojej formacji tylko dlatego, że ktoś czuje się urażony, że znajduje się na innej pozycji niż by sobie tego życzył”.

– Pamiętam czasy, kiedy ktoś z partii był wyrzucany za takie wypowiedzi – powiedział Budka. – Nigdy nikogo nie wyrzucę z partii za opinie, ale oczekuję elementarnej lojalności wobec organizacji – dodał, zapytany, czy nie chciałby wyrzucić Schetyny.

– Ja zamiast biegać po mediach, zająłem się tym, jak naprawić błąd – przekonywał.

Zapytany, czy naprawił ten błąd pod pod wpływem tweeta Donalda TuskaBorys Budka, który skrytykował opozycję za poparcie ustawy, powiedział, że zrobił to „pod wpływem wyborców i opinii publicznej”.

– Dla mnie najważniejsza jest opinia wyborców i obywateli, którzy wskazywali, że to nie jest czas na podwyżki, że ten rząd nie zasługuje na podwyżkę – powiedział.

– Jako honorowy szef Platformy, Donald Tusk mógłby zamiast tweeta wysłać SMS-a i byłoby to racjonalne – dodał. Ale przyznał, „to kwestia wyboru, kto pracuje”. – Były prezes Schetyny wolał iść do mediów, uważam, że lepszą formułą jest rozmowa w odpowiednich grupach – powiedział.

Zapytany, czy wyobraża sobie, że to Schetyna zostanie wybrany na nowego szefa klubu, Budka stwierdził, że „gdyby taka była wola klubu, to już dawno by się stało”.

READ  Owiń Ukrainę w kołdry, aby przekazać kołdry i nauczyć umiejętności szycia w Polsce

Budkę zapytano także o krytyczne wypowiedzi senatora Bogdana Zdrojewskiego (KO) w „Super Expressie”. – Senator Zdrojewski miał okazję ubiegać się o stanowisko przewodniczącego partii, wiemy, jak to się skończyło – powiedział.

– Mam wielki szacunek dla każdego senatora i każdego posła, ale forum wymiany poglądów powinno być klubem senackim. Byłem na spotkaniu z senatorami, słyszałem wiele gorzkich słów, ale senator Zdrojewski się nie odezwał – dodał Budka.

Szef Platformy Obywatelskiej zapowiedział, że 7 i 8 września odbędzie się wyjazdowe spotkanie klubu Koalicji Obywatelskiej.

– Zaplanowałem zamknięcie dwudniowego klubu Koalicji Obywatelskiej i będzie czas na podzielenie się naszymi uwagami – powiedział Budka. Wzmocnimy uczelnię, wyodrębnimy pewne funkcje, będziemy chcieli, aby senatorowie byli bardziej reprezentowani w tej uczelni – powiedział.

Na pytanie, czy zrezygnuje na tym spotkaniu, odpowiedział tylko, że zrobi wszystko, aby „aby zmiany w klubie przyczyniły się do lepszego funkcjonowania”.

(dp)

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.