Connect with us

Świat

Bokser Manny Pacquiao kandyduje na prezydenta Filipin | Filipiny

Published

on

Bokser Manny Pacquiao ogłosił, że będzie kandydował na prezydenta Filipin w przyszłym roku po gniewie spowodowanym korupcją rządu i „łatwymi” stosunkami prezydenta Rodrigo Duterte z Chinami.

Jako jeden z najwybitniejszych bokserów wszechczasów i jedyny człowiek, który zdobył tytuły mistrza świata w ośmiu dywizjach, Pacquiao przyjął nominację swoich politycznych sojuszników podczas Zgromadzenia Narodowego frakcji, którą przewodzi w rządzącej partii PDP-Laban kilka dni po rywalizującej frakcji nominował długoletniego doradcę Duterte Christophera „Bonga” Go na kandydata na prezydenta.

Ta frakcja nominowała Duterte na wiceprezydenta, co krytycy nazwali cyniczną sztuczką Duterte w celu utrzymania władzy. Duterte ma konstytucyjny zakaz kandydowania na drugą sześcioletnią kadencję jako prezydent.

Go odrzucił nominację, ale podział między frakcjami Pacquiao i Duterte zaostrzył się.

„Jestem zawodnikiem i zawsze będę zawodnikiem w ringu i poza nim” – powiedział Pacquiao, 42-letni senator podczas transmisji na żywo podczas wiecu. „Przyjmuję twoją nominację jako kandydata na prezydenta Rzeczypospolitej” Filipiny”.

Frakcja Pacquiao nie głosowała za kandydaturą Duterte na wiceprezydenta.

Mimo swojej popularności, Pacquiao jest liderem w sondażach, konsekwentnie prowadzonym przez córkę Duterte, Sarę Duterte-Carpio.

W lipcu Pacquiao został wykluczony z przywódcy PDP Laban kilka tygodni po tym, jak rzucił wyzwanie Duterte’owi w sprawie jego stanowiska w sprawie Chin i jego osiągnięć w walce z korupcją, ale jego usunięcie zostało odrzucone przez jego frakcję.

Pacquiao, niegdyś bliski sojusznik Duterte, powiedział, że nie uwzględniono ponad 10 miliardów pesos (145 milionów funtów) pomocy na wypadek pandemii dla biednych rodzin.

Jego krucjata przeciwko korupcji ma miejsce po tym, jak Senat wszczął dochodzenie w sprawie rzekomej inflacji zaopatrzenia medycznego i sprzętu zakupionego w ramach rządowego programu reagowania na pandemię.

Duterte wezwał Pacquiao do nazwania skorumpowanych urzędów państwowych, aby udowodnić, że bokser nie był tylko polityką przed wyborami.

READ  Christ Church Cathedral wznosi się 10 lat po trzęsieniu

Pacquiao odpowiedział ostrzeżeniem więziennym dla skorumpowanych urzędników państwowych. – Twój czas się skończył – powiedział.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.