Connect with us

Zabawa

Bob Geldof ujawnia plany dotyczące filmu dokumentalnego Live Aid Imax i zastanawia się nad swoją karierą – The Hollywood Reporter

Published

on

Bob Geldof ujawnia plany dotyczące filmu dokumentalnego Live Aid Imax i zastanawia się nad swoją karierą – The Hollywood Reporter

Rockowiec i aktywista Bob Geldof pojawił się w tym tygodniu na festiwalu filmów kinematograficznych EnergaCamerimage, gdzie podsumował swoją karierę i ujawnił, że do kin może trafić film Imax o Live Aid, zorganizowanym przez niego koncercie charytatywnym w 1985 roku.

Nie przebierał w słowach, mówiąc o swojej niechęci do filmu muzycznego z 1982 roku Pink Floyd – Ściana, pokaz, który zaprezentował wraz ze swoim przyjacielem, operatorem i zdobywcą Nagrody za Całokształt Twórczości Peterem Biziou w Camerimage w Toruniu. „Nie podoba mi się ten film. Myślę, że jestem naprawdę zły. Nie jestem aktorem i myślę, że to jest jak przedłużony teledysk” – przyznał szczerze o filmie Alana Parkera, w którym zagrał. „Nie sądzę, że to film i myślę, że taka jest natura tego ćwiczenia. To album Pink Floyd. Nie podoba mi się to nagranie.

„Nienawidziłem robić czegokolwiek Ściana” powiedział, dodając: „Jedynym sposobem na nakręcenie tego filmu był Peter [Biziou] ponieważ bardzo to ułatwił. Po prostu każdego dnia wstydziłem się tego, jaki byłem gówniany.

Mówiąc o dzisiejszym krajobrazie kinowym, z optymizmem patrzy na dostępność filmów koncertowych, takich jak ten niedawny Taylor Swift: Trasa koncertowa Eras. „To dobrze, że z kina korzysta się, bo spadła liczba widzów” – stwierdził. „To wspaniałe doświadczenie. To wspólne doświadczenie. Dźwięk w kinach jest obecnie ogólnie świetny.

„W miarę rozszerzania się krajobrazu medialnego poprzez streaming itp. rośnie zapotrzebowanie na treści” – dodał. „Wiem na pewno, że planują nakręcić film Imax o Live Aid, jest serial Disneya – cztery lub sześć części – o Live Aid, a na koniec jest musical o Live Aid, który odbędzie się w styczniu w Londynie . Więc te rzeczy będą po prostu kontynuowane.”

READ  Pięć filmów akcji teraz w strumieniu

Akcja Live Aid, którą Geldof opisuje jako „globalną szafę grającą”, słynęła ze zbiórki pieniędzy na rzecz klęski głodu, która odbyła się na stadionie Wembley w Londynie i stadionie Johna F. Kennedy’ego w Filadelfii. Na liście artystów znaleźli się David Bowie, Queen and The Who, Elton John i Paul McCartney. „Było wiele wyjątkowych chwil. „U2 było małym zespołem i to właśnie uczyniło ich na szczycie” – wspomina Geldof. „Wiele wydarzyło się tego popołudnia”.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *