Connect with us

Świat

Biden wznosi toast za swoją kandydaturę na prezydenta w 2024 roku podczas państwowej kolacji

Published

on

Z kolejnym startem w 2008 roku, po którym przez osiem lat jako druga dama, dr Biden stał się wypolerowany Aktywista. W obliczu kolejnego cyklu powiedziała swoim bliskim, że czuje się na siłach, by sprostać temu zadaniu. Według kilku osób zaznajomionych z sytuacją, ich wschodnie skrzydło działa tak, jakby druga próba była zapewniona. Ale dała też jasno do zrozumienia, że ​​decyzja należy do jej męża.

Pan Biden wielokrotnie powtarzał, że zamierza ponownie kandydować, a ostatnio ustalił ramy czasowe ogłoszenia: początek przyszłego roku. Obaj Bidenowie byli skłonni ogłosić swoją kandydaturę, kiedy były prezydent Donald J. Trump zadeklarował swoją kandydaturę, powiedziały osoby im bliskie.

Kombinacją lepsze niż oczekiwano wyniki wyborów śródokresowych i ostatnie sondaże wyborców Demokratów pozostawił urzędników administracji i sojuszników Białego Domu z optymizmem, że pan Biden będzie ubiegał się o kolejną kadencję. A Ankieta USA Today Ipsos Wybory, ogłoszone pod koniec listopada, pokazały, że duża część demokratycznych wyborców twierdzi, że Biden może wygrać w 2024 r., jeśli zdecyduje się kandydować.

„Myślę, że Biały Dom i prezydent Biden dali do zrozumienia w 100 procentach, że startuje w wyborach” – powiedziała w niedawnym wywiadzie wicegubernator Kalifornii Eleni Kounakis.

Wiek pana Bidena pozostaje przedmiotem troski wyborców i prominentnych Demokratów, podobnie jak możliwość, że średnioterminowa poświata może być ulotna. David Axelrod, były główny strateg prezydenta Baracka Obamy, powiedział New York Times w zeszłym tygodniu, że wyniki były „trochę zawrotne” dla Bidena, ale perspektywy na drugą kadencję mogą być skomplikowane ze względu na wiek prezydenta. Panie Biden byłoby 86 pod koniec drugiej kadencji powinien wystartować i wygrać w 2024 roku.

„Gdyby miał 60 lat, a nie 80, nie byłoby absolutnie żadnych wątpliwości” – powiedział pan Axelrod.

READ  Korea Północna zgłasza 15 kolejnych podejrzanych zgonów na COVID-19

Mimo to dyskusje o „reelekcji” są powszechne w obu skrzydłach Białego Domu, a najwyżsi doradcy prezydenta debatują, jak wyglądałaby kandydatura. Wśród tych urzędników znajdują się wieloletni krąg zaufanych doradców pana Klaina i pana Bidena, w tym Anita Dunn, Mike Donilon, Steven J. Ricchetti i Jennifer O’Malley Dillon.

Dzieci prezydenta i pierwszej damy, Hunter i Ashley, oraz kilkoro jego wnuków, w tym Naomi Bidenmają być zaangażowani w rozmowy również podczas wakacji.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *