Connect with us

technologia

Grupa CGO wspiera inwestorów zagranicznych w dostosowaniu się do polskich przepisów podatkowych i rachunkowych

Published

on

Los Angeles, Kalifornia, 6 grudnia 2022 r. –(PR.com)– Na przestrzeni lat Kancelaria CGO Legal udzieliła pomocy prawnej ponad 1500 polskim spółkom, w większości o strukturze własności zagranicznej. Zespół składa się z ponad 50 wykwalifikowanych specjalistów specjalizujących się w obszarach prawnych, podatkowych i księgowych. Obsługują nową kategorię klientów na polskim rynku prawniczym – spółki z kapitałem zagranicznym i mogą świadczyć usługi w języku polskim, angielskim, niemieckim, włoskim, francuskim i rosyjskim. Naturalną konsekwencją rozwoju Grupy CGO było utworzenie odrębnego działu dla inwestorów zagranicznych – Działu Finansowego, na czele którego stanął jeden z najbardziej doświadczonych specjalistów, Marek Cieślak.

Marek jest absolwentem Politechniki Warszawskiej na kierunku Matematyka i Nauki Informacyjne (Polska) oraz Uniwersytetu Ekonomicznego (Polska). Pełnił funkcje Dyrektora Skarbu, Głównego Księgowego i Kontrolera Finansowego w międzynarodowych grupach kapitałowych oraz posiada uprawnienia Departamentu Skarbu do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych.

Marek posiada bogate doświadczenie w zakresie rachunkowości zarządczej i podatkowej, konsolidacji kont grup kapitałowych, kontrolingu operacyjnego i finansowego oraz finansowania projektów inwestycyjnych.

W Grupie CGO pracuje głównie z klientami korporacyjnymi z kapitałem zagranicznym oraz zajmuje się zagadnieniami z obszarów rachunkowości finansowej (MSSF, US GAAP), rachunkowości zarządczej oraz podatków.

O dziale finansowym CGO
Usługi działu CGO Finance nie ograniczają się tylko do księgowości. Powołany w 2016 roku dział specjalizuje się w outsourcingu usług księgowych, podatkowych, kadrowo-płacowych do międzynarodowych i lokalnych firm.

Zespół zajmuje się rozliczeniami podatkowymi dla przedsiębiorców o różnych profilach działalności. Specjaliści świadcząc kompleksową obsługę księgową podmiotów gospodarczych nie tylko dopełniają niezbędnych formalności, ale także na bieżąco analizują sytuację finansową stałych klientów. Jeśli pojawiają się nowe możliwości, przedstawiają je jasno i zrozumiale, dostosowane do potrzeb klienta. Ponadto dział prowadzi obsługę kadrowo-płacową firm zatrudniających pracowników na podstawie umów o pracę oraz umów cywilnoprawnych.

READ  Te 8 firm oferuje obecnie specjalne zniżki dla nauczycieli i uczniów

Obecnie dział finansów CGO koncentruje się głównie na centrach outsourcingu IT, globalnych zasobach ludzkich i mobilności, farmaceutyce, wojsku i energetyce odnawialnej.

W swojej pracy zespół wykorzystuje sprawdzone, zaawansowane rozwiązania technologiczne (IT), które pozwalają na pełną automatyzację. Pozwala im to na zdalne wspieranie klientów, pozwalając im optymalnie angażować się i wnosić swój wkład w delegowane obowiązki i zadania.

O Grupie CGO
Grupa CGO to połączenie wiedzy i doświadczenia. Od 2010 roku składa się z działów Prawnego, Księgowości i Mobilności. Zespół składający się z ponad 50 wykwalifikowanych ekspertów stara się zrozumieć aktualne światowe trendy biznesowe i zaoferować indywidualne podejście do każdego klienta. Dzięki bogatemu portfolio ekspertyz z różnych dziedzin, CGO Group może zaoferować wieloaspektową analizę wszystkich zagadnień związanych z prowadzeniem biznesu w Polsce i Europie.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.