Connect with us

Świat

Biden odwiedza żołnierzy rannych podczas opuszczania Afganistanu: AKTUALNOŚCI NA ŻYWO

Published

on

Rodzina Gold Star postanawia nie rozmawiać z Bidenem: „Wszystko, co zrobił, jest całkowicie złe”

Upadły żołnierz Lance CPL. Rylee McCollum zginął w zamachu terrorystycznym w Kabulu w zeszłym tygodniu, pozostawiając rodzinę opłakującą jego nagłą śmierć.

Siostra żołnierza, Roice McCollum, i ojciec Jim McCollum dołączyli do Hannity w czwartek, aby wyrazić swój żal i wyjaśnić, dlaczego zdecydowali się nie spotykać z prezydentem po jego pospiesznym odwrocie.

„Wszystko, co zrobił, jest całkowicie złe”, powiedział Jim McCollum. „Mieliśmy okazje, aby to naprawić i całkowicie ponieśliśmy porażkę”.

Ojciec Złotej Gwiazdy przyznał, że obecny rząd nie może ponosić wyłącznej odpowiedzialności, ponieważ wojna trwa od 20 lat, ale „nie mogło być gorszego sposobu” na wycofanie się raz na zawsze.

Chociaż bohater rodziny McCollum wiedział, że misja będzie niebezpieczna, jego ojciec powiedział, że Rylee McCollum był typem żołnierza, który nie zrezygnowałby z zadania.

Kliknij tutaj aby przeczytać więcej na Fox News.

Afganistan: wdowa po ostatnim zmarłym żołnierzu opłakuje swojego męża

Wdowa po Złotej Gwieździe mówi, że jest „zaszczycona”, że jej mąż jest ostatnim amerykańskim żołnierzem, który zginął w Afganistanie.

Korespondentka Fox News ds. bezpieczeństwa narodowego Jennifer Griffin wypowiada się na temat Raportu Specjalnego na temat najnowszych wydarzeń z Afganistanu.

Kliknij tutaj widziane w Fox News.

Talibowie i rebelianci walczą w dolinie Panjshir w Afganistanie

Według raportu bojownicy rebeliantów lojalni lokalnemu przywódcy Ahmadowi Massoudowi nadal walczyli z talibami, którzy przejęli władzę ponad dwa tygodnie temu.

Pandższir jest ostatnią prowincją, która sprzeciwiła się rządom talibów po wycofaniu się USA z kraju.

„Wróg kilkakrotnie próbował najechać Shotul z Jabul-Saraj i za każdym razem to się nie powiodło” – powiedział rzecznik grupy rebeliantów Afgańskiego Narodowego Frontu Oporu (NRFA). Reuters.

Rzecznik talibów Zabihullah Mujahid powiedział, że rozpoczęli działalność „po nieudanych negocjacjach z lokalną grupą zbrojną”.

Obie strony powiedziały, że poniosły ciężkie straty.

Massoud jest synem afgańskiego bohatera mudżahedinów Ahmada Shaha Massouda, który został zamordowany przez Al-Kaidę na kilka dni przed atakami terrorystycznymi z 11 września 2001 roku.

Biden odwiedza rannych żołnierzy amerykańskich podczas opuszczania Afganistanu

Według Associated Press, prezydent Joe Biden i pierwsza dama Jill Biden udali się w czwartek wieczorem do szpitala w Bethesda w stanie Maryland, aby odwiedzić siły amerykańskie ranne podczas opuszczania Afganistanu.

Po zamachu samobójczym na lotnisku w Kabulu w zeszłym tygodniu, 15 marines przebywa w Narodowym Wojskowym Centrum Medycznym im. Waltera Reeda.

Jedenastu marines zginęło w ataku 26 sierpnia, plus jeden żołnierz armii i jeden oficer marynarki. Zginęło również co najmniej 169 Afgańczyków.

Był to najbardziej śmiertelny dzień dla sił amerykańskich od czasu, gdy rebelianci zestrzelili amerykański helikopter Chinook w Afganistanie w sierpniu 2011 r. – zginęło 38 osób, w tym 31 żołnierzy amerykańskich.

Co najmniej jeden z rannych w zeszłym tygodniu marines był w stanie krytycznym, podczas gdy trzech było w stanie ciężkim, poinformował AP.

READ  Loty z Wielkiej Brytanii do Polski. LOT poleci do Londynu Dreamlinerem
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *