Connect with us

Świat

Biały Dom oskarża „Post” o fałszywe przedstawianie filmów Bidena i składanie fałszywych twierdzeń

Published

on

Biały Dom oskarża „Post” o fałszywe przedstawianie filmów Bidena i składanie fałszywych twierdzeń

WASZYNGTON – W poniedziałek Biały Dom rozpoczął ofensywę przeciwko dziennikowi „Washington Post” za potępienie słabości prezydenta Bidena w serii niedawnych filmów wideo, jednocześnie przedstawiając fałszywe twierdzenia.

Sekretarz prasowa Karine Jean-Pierre oskarżyła „Post” o rozpowszechnianie „dezinformacji” na temat filmów przedstawiających 81-letniego prezydenta podczas ostatnich wydarzeń z przywódcami G7 i byłym prezydentem Barackiem Obamą.

Wydarzenia te obejmowały czwartkowe wideo przedstawiające Bidena otoczonego przez premier Włoch Georgię Meloni po pokazie skoków spadochronowych oraz byłego prezydenta Baracka Obamę towarzyszącego swojemu byłemu wiceprezydentowi poza sceną podczas efektownej zbiórki pieniędzy w Hollywood w sobotni wieczór.

W poniedziałek Biały Dom rozpoczął ofensywę przeciwko „Washington Post” za potępienie słabości prezydenta Bidena w serii niedawnych filmów wideo, jednocześnie przedstawiając fałszywe twierdzenia. REUTERS

Jean-Pierre nazwał klipy „tanimi podróbkami”, twierdząc, że zostały zmienione przez ludzi przy użyciu takich technik, jak powiększanie i pomijanie kontekstu. Jednak błędnie nazwał je „deepfakes”, co oznacza materiał stworzony przez sztuczną inteligencję ze zmienionymi motywami i dźwiękiem.

„Myślę, że wszyscy nazwaliście ten film „tanimi podróbkami” i dokładnie tym są, są to tanie podróbki [sic]i robią to ze złymi intencjami” – powiedziała sekretarz prasowa na swojej regularnej konferencji prasowej.

– I niektóre z waszych organizacji informacyjnych [sic] bardzo wyraźnie dały do ​​zrozumienia, że ​​prawicowi krytycy prezydenta mają problem z wiarygodnością, ponieważ weryfikatorzy faktów wielokrotnie przyłapywali ich na rozpowszechnianiu dezinformacji i dezinformacji”.

Następnie Jean-Pierre pochwalił konserwatywnego dziennika „Washington Examiner” za rzekome poparcie jej twierdzeń, mimo że stanowiła jedynie publikację cytuje brytyjskiego premiera Rishi Sunaka próbuje wyjaśnić działania Bidena.

W artykule cytowanym przez sekretarza prasowego znalazły się cytaty brytyjskiego prezydenta, który przyznał, że prezydent nie poszedł tam, gdzie powinien, gdy Meloni musiał go sprowadzić z powrotem do grona swoich odpowiedników.

„Po prostu poszedł porozmawiać z każdym z nich indywidualnie, a Georgia powiedziała: «Nie martw się, wszyscy przyjdą [us]– powiedział w piątek dziennikarzom premier.

READ  Kanada udzieliła azylu uchodźcom, którzy przetrzymywali Snowdena w Hongkongu
Sekretarz prasowa Karine Jean-Pierre oskarżyła „Post” o rozpowszechnianie „dezinformacji” na temat filmów przedstawiających 81-letniego prezydenta podczas ostatnich wydarzeń z przywódcami G7 i byłym prezydentem Barackiem Obamą. Obrazy Getty’ego

„Mieliśmy ustawić się w kolejce, żeby mogli przyjść i wtedy uścisnąć nam ręce”.

„ Trzeba przyznać, że konserwatywny dziennik „Washington Examiner”, a mianowicie „New York Post”, również ją skarcił” – powiedział w poniedziałek Jean-Pierre.

„Mówi nam wszystko, co powinniśmy wiedzieć o desperacji Republikanów.

„I zamiast mówić o występie prezydenta na stanowisku – mam przez to na myśli jego osiągnięcia legislacyjne i to, co był w stanie zrobić dla narodu amerykańskiego w całym kraju – widzimy te deepfake, te sfałszowane filmy i to właśnie się dzieje znowu ze złymi intencjami.”

Do wydarzeń tych należało nagranie wideo przedstawiające Bidena otoczonego przez premier Włoch Georgia Meloni po pokazie skoków spadochronowych oraz byłego prezydenta Baracka Obamę towarzyszącego swojemu byłemu wiceprezydentowi poza sceną podczas efektownej zbiórki pieniędzy w Hollywood w sobotni wieczór.

Po odprawie Jean-Pierre przyznała „The Washington Post”, że celowo nie użyła terminu „deepfakes”.

„To podróbki, tanie podróbki” – stwierdziła, odnosząc się do niewłaściwego użycia tego terminu.

Zastępca sekretarza prasowego Andrew Bates, który przewodził oskarżeniom Białego Domu przeciwko doniesieniom „The Washington Post” na temat tych filmów, pochwalił Jean-Pierre’a w notatce na Twitterze. Pisać NA [sic].’”

W zeszłym tygodniu Biały Dom argumentował, że szerszy kontekst pokazał, że Biden próbował zachęcić spadochroniarzy we Włoszech, i kwestionował pogląd, że Biden opuścił kraj w nietypowy sposób – pomimo bezprecedensowych działań Meloniego mających na celu sprowadzenie go z powrotem do swoich odpowiedników.

Jeśli chodzi o nagranie wideo ze zbiórki, obrońcy prezydenta twierdzą, że jedynie witał się z tłumem.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *