Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Białoruś. W apelu Światłany Cichanouskiej do władz Łukaszenka ocenia protesty

Published

on

Białoruś.  W apelu Światłany Cichanouskiej do władz Łukaszenka ocenia protesty
  • – Proszę wszystkich burmistrzów o zorganizowanie pokojowych masowych zgromadzeń na ulicach miast 15 i 16 sierpnia – apelowała Cichanouska
  • Podziękowała także funkcjonariuszom, którzy odmówili wykonywania „rozkazów karnych przeciwko własnym obywatelom”
  • Łukaszenko mówił dziś o skutkach strajków, apelując do robotników. – Jeśli nie zrobisz dziś 10 ciągników i nie dostarczysz ich na rynek, to jutro przyjdą Niemcy i Amerykanie – powiedział
  • Oficjalne wyniki wyborów na Białorusi: Łukaszenka – 80,1 proc. Głosów, Cichanouska – 10,1 proc.

– My – zwolennicy zmian – jesteśmy w większości. Mamy na to dowody – kopie protokołów. Tam, gdzie komitety liczyły uczciwe głosy, moje poparcie wahało się od 60 do 70 proc., Aw Nowej Borowej (powiat miński) – 90 proc. – powiedziała kandydatka Światłana Cihanouska.

Podkreśliła, że ​​chociaż jej zwolennicy działali legalnie i bez użycia przemocy, „rząd zamienił wyjście obywateli w krwawą rzeźnię”. – Proszę wszystkich burmistrzów (burmistrzów) o organizowanie pokojowych masowych zgromadzeń na ulicach miast 15 i 16 sierpnia – powiedziała Cichanouska w opublikowanym wideo.

Cichanouska zaapelował do Białorusinów o zażądanie od Centralnej Komisji Wyborczej ponownego przeliczenia głosów w wyborach oraz sprawdzenia przez prokuraturę przestrzegania regulaminu wyborczego.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.