Connect with us

Świat

Białoruś. Protesty w Mińsku po tajnym otwarciu Łukaszenki. Jesteś zraniony i zamknięty

Published

on

Struktury władzy brutalnie rozpraszały protesty i dokonywały aresztowań w różnych miejscach Mińska. Portal TUT.by poinformował o odgłosie wybuchu w pobliżu metra Puszkińska. Nasza Niwa poinformowała, że ​​na ulicy Niamiha słychać strzały, aw zwycięskim prospekcie użyto gazu łzawiącego. Środowy wieczór w Mińsku był bardzo niespokojny.

Miało to miejsce w środę niezapowiedziana i tajna inauguracja alaksandra Łukaszenki na prezydenta Białorusi. O jego przekleństwie poinformowały następnie media państwowe.

Dźwięk eksplozji na stacji metra, wystrzał i gaz łzawiący

Późnym popołudniem Białorusini wyszli na protest. Agencja Interfax West oszacowała, że ​​na ulicach Mińska pojawiło się około 5-7 tys. Przeciwników Łukaszenki. Trudno było policzyć protestujących jako ludzi zgromadzonych w różnych częściach miasta. Po interwencji sił bezpieczeństwa rozproszyli się, ale po chwili protesty wznowiły.

Protesty na rampie w MińskuPAP / EPA / STR

Portal TUT.by poinformował o odgłosie wybuchu w pobliżu stacji metra Puszkińska, powołując się na świadków. Wcześniej informowano, że w okolicy starły się urzędnicy i protestujący. Armatki wodne były używane w różnych miejscach, w tym w Mińskim Obelisku w Hero City, aby rozproszyć protestujących. Co najmniej kilka osób zostało rannych, w tym mężczyzna z urazem głowy. Karetka przywiozła osobę z ulicy Arłouskiej.

Nasz Niwa poinformował, że na Niamiha słychać strzały, a na zwycięskim prospekcie użyto gazu łzawiącego.

Protesty na Białorusi w odpowiedzi na tajne otwarcie ŁukaszenkiTUT.BY

W swoim raporcie na Telegramie TUT.by poinformował, że wieczorem kierowcy blokowali ulice w różnych częściach miasta. Jedna taka sytuacja miała miejsce na ulicy Prytyckaha w dzielnicach Kamienna Gorka i Ushod.

PAP / EPA

Protesty w Grodnie, Witebsku, Mohylewie i Brześciu

Istnieją informacje i zdjęcia z wielu miejsc, które potwierdzają, że aresztowania były brutalne i brutalne. W środku urzędnicy uderzali pałkami w samochody, które trąbiły solidarnie z demonstrantami lub ich zdaniem jechały zbyt wolno.

Dalsze demonstracje odbyły się na Białorusi TUT.BY

Media donosiły również, że protesty miały miejsce m.in. w Grodnie, Witebsku, Mohylewie i Brześciu. W Mohylewie aresztowano co najmniej 14 osób. Demonstracja w Brześciu została odwołana.

W Mińsku do przerwania protestów użyto bardzo dużych sił milicji, żołnierzy i sprzętu.

Inauguracja Łukaszenki wywołała spontaniczne protesty na BiałorusiTUT.BY

Wybory na Białorusi

Łukaszenka rządzi Białorusią od 1994 roku. Według oficjalnych wyników wyborów, które odbyły się 9 sierpnia, odniósł on znaczące zwycięstwo, zdobywając 80,1 proc. Głosów. Głosy, ale opozycja zarzuca władzom masowe fałszowanie wyników. Svetlana Cichanouska była głównym przeciwnikiem Łukaszenki w wyścigu o prezydenturę. Wyniki wyborów na Białorusi nie zostały docenione przez wiele krajów i organizacji zachodnich, w tym Unię Europejską.

Wybory wywołały protesty i niepokoje w kraju, które trwają do dziś. Według ONZ od czasu wyborów na Białorusi „brutalnie aresztowano” ponad 10 000 osób, ponad 500 doniesień o torturach i tysiącach brutalnych pobić.

ZOBACZ RAPORT TVN24.PL: WYBORY PREZYDENCKIE NA BIAŁORUSI 2020 >>>

Główne źródło zdjęć: PAP / EPA / STR

READ  Czy to był gigantyczny kot? Lamparty uciekają, a zoo milczy (pierwsze).
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *