Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Archidiecezja Warszawska sprzeciwia się zbieraniu podpisów pod projekt „Anty-LGBT”. W przeciwieństwie do episkopatu

Published

on

Biuro prasowe Archidiecezji Warszawskiej wydało komunikat w sprawie projektu ustawy „Stop LGBT„Ufundowana przez Fundację Kai Godek, która obejmuje zakaz parad równości. O zbieraniu podpisów w wielu parafiach w Polsce informowali w zeszłym tygodniu działacze. Zgłosili sprawę do Komisji Europejskiej, bo – podobnie jak oni Powstałe – aż dziewięć gmin, które zebrały podpisy na swoim terenie, otrzymało dotacje z Unii Europejskiej w łącznej wysokości 26,8 mln zł.

Archidiecezja warszawska reaguje na zbieranie podpisów w ramach ustawy „Stop LGBT”. „Nie należy promować”

Archidiecezja warszawska poinformowała, że ​​nie wyraziła zgody na zbieranie podpisów pod projektem z powodów kościelnych.

W związku z pytaniami kapłanów i kapłanów pragniemy poinformować, że ze względu na swój charakter inicjatywa ta nie powinna być promowana w kościołach i salach kościelnych. Nie pozbawiajmy świeckich katolików ich subiektywnego aktu

– napisał w cytowanym przez Zjednoczyć ogłoszenie Dyrektora Duszpasterstwa Rodzin Kurii Warszawskiej ks. dr hab. Dr. Marcin Szczerbiński.

Wcześniej przywódcy polskiego Ekipskopat wysłali list do biskupów diecezjalnych, w którym poproszono ich o zebranie podpisów z powodów kościelnych. „Ze względu na to, że to biskup miejsca decyduje się na podpisanie takiego projektu w Kościele przez wiernych, proszę Waszą Eminencjo / Ekscelencjo, według Państwa uznania o możliwość przychylnego podejścia do tej sprawy zbadać ”- brzmiała treść listu, który otrzymali dziennikarze. „Wyborcza Wrocław ”. Oficjalnie ogłoszono, że nie jest to oficjalne stanowisko Episkopatu, a jedynie „informacja o inicjatywie legislacyjnej”.

W poniedziałek arcybiskup poznański abp Stanisław Gądecki odmówił również zbierania podpisów w ramach projektu, podkreślając, że nie zgadza się na promocję archidiecezji na terenie kościoła. On wie ustawa „Stop LGBT” lub zbiór podpisów pod nią.

Przeczytaj też: Arcybiskup Gądecki zabrał głos, aby zebrać podpisy pod projektem „Stop LGBT”. „Nie zgadzam się”

READ  Białoruscy olimpijczycy otrzymują wizę z Polski po tym, jak odmówił powrotu do domu
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.