Connect with us

Świat

Białoruś: protest kobiet w Mińsku. Ninę Bahińską zatrzymali mężczyźni w kominiarkach [WIDEO]

Published

on

„Aresztowania rozpoczęły się praktycznie natychmiast po rozpoczęciu marszu” – ogłosił portal Onliner.by. Jedną z kobiet przyprowadzili do więźnia funkcjonariusze w oliwkowych kombinezonach i kominiarkach. Wśród więźniów jest 73-letnia działaczka opozycji Nina Bahinska, która stała się symbolem białoruskich protestów. Kobieta ponownie walczyła z oficerami w obronie swojej biało-czerwono-białej flagi

Kobiety zebrały się na Placu Komarowskiego, aby wziąć udział w tradycyjnym sobotnim marszu przez miasto. W ubiegłym tygodniu i tydzień wcześniej operacji towarzyszyły liczne aresztowania, w tym brutalne.

Mimo uwięzienia kobietom udało się uformować maszerującą kolumnę i zbliżają się perspektywy niepodległości. Część uczestników ma na głowach papierowe korony – to ironiczna wskazówka tajemne zaprzysiężenie Aleksandra Łukaszenki, co demonstranci sardonicznie nazywają „koronacją”.

Na ulicach, po których spacerowali protestujący, zebrali się funkcjonariusze sił bezpieczeństwa – w oliwkowozielonych kombinezonach i kominiarkach, a także w czarnych mundurach i hełmach. Obie nie mają żadnych oznaczeń.

READ  Tajwan przygotowuje się do chińskiego pokazu siły w związku z wizytą Pelosi
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.