Najważniejsze wiadomości

Bayern Monachium wygrywa trudny mecz. Dwie bramki Roberta Lewandowskiego! Piłka nożna

Pierwsza połowa okazała się zaskakująca. Wolfsburg objął prowadzenie w 6. minucie. Philipp zdobył bramkę po ładnym woleju. Goście przyjezdni z minuty na minutę grali coraz lepiej. Opracowali nowe, ciekawe działania, były bardziej precyzyjne i zdecydowane. Bayern grał na niezwykle ofensywnym froncie: Müller-Lewandowski-Sane-Gnabry-Coman. Gospodarze nie mieli sensu w pierwszej części spotkania, ponieważ przegrali spacerować na środku pola. Tolisso, jedyny defensywny pomocnik, zmierzył się z rywalami.

Arsenal na zawsze utknął na dole tabeli. Kolejna gra bez wygranej

Obejrzyj wideo
„To, co zrobił Lewandowski, jest niezrozumiałe”:

Lewandowski uderzył ponownie

Chociaż Wolfsburg wyglądał lepiej, drużyny zakończyły przerwę 1: 1. Dosłownie sekundy przed końcowym gwizdkiem sędziego, gol dla Bawaria Robert wygrał Lewandowskiego. Nie powinno to dziwić, ponieważ „Wölfe” jest ulubionym rywalem Polski w Bundeslidze. Do środy grał przeciwko nim w meczach ligi 19, w której strzelił 21 goli i 8 asyst. Pięć lat temu strzelił pamiętnych 5 goli w 9 minut dla tego zespołu.

Kolejny pewny siebie występ Jana Bednarka.  Trener Arsenalu mógł tylko pomarzyć o takim obrońcyKolejny pewny siebie występ Jana Bednarka. Trener Arsenalu mógł tylko pomarzyć o takim obrońcy

Lewandowski dał Bayernowi zwycięstwo

Bayern szybko objął prowadzenie w drugiej połowie. W 50. minucie Lewandowski spotkał się ponownie. Polak wykorzystał utratę gości na środku pola i pewnym ciosem pokonał Casteelsa. Po tym golu goście stracili trochę ducha. W 70. minucie Bartosz Białek pojawił się w barwach Wolfsburga. Piętnaście minut później 19-letni Polak świetnie wyrównał, ale Neuer go powstrzymał.

Wynik nie zmienił się do końca gry. Bayern nie grał dzisiaj świetnie, ale po co to jest? Lewandowskiego. Polak strzelił dwa gole i pozwolił gospodarzom utrzymać drugie miejsce w tabeli Bundesligi. Bayer Leverkusen jest na szczycie iw środę pokonał FC Koeln 4: 0. Bayer ma 28 punktów, a Bayern i RB Lipsk po 27.

READ  Łukaszence nagle zależy na lepszych stosunkach z Polską; Prezydent RP odpowiada