Connect with us

Świat

Hard lock w Niemczech. Ekspert spodziewa się przedłużenia do Wielkanocy

Published

on

Przewodniczący Światowego Towarzystwa Lekarskiego za bardzo skrytykował rząd federalny i kraje związkowe za zbytnie rozluźnienie ograniczeń w kontaktach osobistych podczas Świąt Bożego Narodzenia. Przepis, że domownicy mogą spotykać się przy świątecznym stole od 24 do 26 grudnia maksymalnie czterech członków najbliższej rodziny (w przypadku spotkań prywatnych obowiązuje górny limit 5 osób z dwóch gospodarstw, z wyjątkiem dzieci poniżej 14 roku życia) Wynik “emocji świąt”, Frank Ulrich Montgomery powiedział SWR Aktuell.

Niemcy. Saksonia, która graniczy z Polską, wprowadzała blokadę z największą liczbą infekcji

Porzućmy emocje

Każdy, kto jak zwykle świętuje Boże Narodzenie w gronie wielu osób bez separacji społecznej i bez maski, „naraża się na wielkie ryzyko, by nie spędzić z tymi ludźmi kolejnych Świąt”.

Dodał, że osobiście znał starszych ludzi, którzy prosili swoje rodziny, aby nie odwiedzały ich w czasie wakacji. „Każdy powinien zadać sobie pytanie, czy może zrezygnować z wakacyjnego uczucia i kontaktu” – dodał lekarz.

Prezydent Światowego Towarzystwa Lekarskiego uważa, że ​​jest twardy Godzina policyjna Zgodnie z obecnym planem potrwa dłużej niż 10 stycznia. Według niego termin ogłoszony w ustawie o ochronie chorób zakaźnych jest nierealny. W najlepszym przypadku może to być pośredni krok w walce z pandemią.

„Minie dużo czasu, zanim wrócimy do normalności”.

Frank Ulrich Montgomery podkreślił, że uczciwość jest niezbędna w obecnej sytuacji: „Musimy ludziom powiedzieć, że nie wrócimy do naszego starego życia natychmiast po zakończeniu blokady”. Powrót do zdrowia – zdaniem lekarza – będzie procesem długim, który potrwa do wczesnej wiosny. Różne środki bezpieczeństwa wejdą w życie do Wielkanocy, na początku kwietnia. Nawet jeśli kampania szczepień rozpocznie się teraz, tj. Wcześniej niż zapowiadano, spowoduje to „fazę tylko nieznacznie podobną do poprzedniego życia”.

Spawacz, zdjęcie ilustracyjneNiemcy. Brandenburgia jest zależna od polskich pracowników. Ogłoszono zarobki Polaków

Obliczenia modelowe pokazują, że twarda blokada zmniejszy liczbę nowych infekcji w całym kraju do mniej niż 50 przypadków na 100 000 najwcześniej pod koniec stycznia. Mieszkańcy w ciągu tygodnia, przewodniczący Światowego Towarzystwa Lekarskiego powiedział dziennikarzom z grupy medialnej Funke. Obywatel Niemiecki Musisz jednak przygotować się na trwałe ograniczenia.

READ  Tysiące uciekają z Hongkongu do Wielkiej Brytanii w obawie przed represjami ze strony Chin

Europejska Agencja Leków (EMA) ogłosiła wczoraj (15.12.2020), że odbędzie nadzwyczajne posiedzenie 21 grudnia, na którym przedstawi opinię w sprawie zatwierdzenia szczepionki przeciwko koronawirusowi Biontech i Pfizer – osiem dni wcześniej. ostatnia data. Oznacza to, że pierwsze szczepienia w krajach Unii Europejskiej mogą odbyć się w tym roku.

„Musimy uniknąć pandemicznego efektu jo-jo”

W Nowym Roku polityka łagodzenia ograniczeń powinna „być spokojna” – ostrzegł Frank Ulrich Montgomery. Kraj po silnej blokadzie powinien „powoli rozmrażać”. Jeśli pójdzie za szybko, istnieje ryzyko, że wkrótce nastąpi kolejna, jeszcze większa fala pandemii – podkreślił prezes Światowego Towarzystwa Lekarskiego. Oznacza to, że wirus będzie się rozprzestrzeniał szybciej i należy zastosować jeszcze surowsze środki bezpieczeństwa. „Musimy uniknąć pandemicznego efektu jo-jo” – powiedział ekspert z grupy medialnej Funke.

Oczekuje się, że ostra blokada w Niemczech potrwa do 10 stycznia, ale spotkanie federalne i stanowe planowane jest na 5 stycznia, aby zdecydować, czy ograniczenia powinny zostać przedłużone.

Artykuł pochodzi ze strony internetowej Niemiecka fala.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *