Connect with us

technologia

Bangkok Post – Polska wzywa do zacieśnienia współpracy w dziedzinie technologii medycznych

Published

on

Bangkok Post – Polska wzywa do zacieśnienia współpracy w dziedzinie technologii medycznych

Tajlandzcy i polscy przedsiębiorcy z branży technologii medycznych pozują do zdjęcia grupowego z Ambasadorem RP Arturem Dmochowskim (w środku w okularach) i Wiwatem Hemmondharopem, zastępcą przewodniczącego Stowarzyszenia Przemysłu Tajskiego (na lewo od ambasadora) przed wtorkowym seminarium.  Poramet Tangsathaporn

Tajlandzcy i polscy przedsiębiorcy z branży technologii medycznych pozują do zdjęcia grupowego z Ambasadorem RP Arturem Dmochowskim (w środku w okularach) i Wiwatem Hemmondharopem, zastępcą przewodniczącego Stowarzyszenia Przemysłu Tajskiego (na lewo od ambasadora) przed wtorkowym seminarium. Poramet Tangsathaporn

Choć Tajlandię i Polskę łączą bliskie powiązania handlowe, oba kraje powinny rozważyć rozszerzenie współpracy gospodarczej, szczególnie poprzez inwestycje w technologie medyczne, mówi Ambasador RP Artur Dmochowski.

Podczas wtorkowego seminarium w Bangkoku, na którym podkreślono postęp Polski w technologii medycznej, Dmochowski powiedział, że kraj europejski chciałby zacieśnić więzi gospodarcze, handlowe i transfer technologii z Tajlandią.

Powiedział, że Tajlandia ma wysokiej jakości system opieki zdrowotnej i jest uważana za jedno z najlepszych miejsc na świecie dla turystyki medycznej.

Tymczasem polska branża medyczna szybko się rozwija, a ludzie w niej pracujący mają wysokie kwalifikacje i wykształcenie akademickie, a koszty pracy są niskie – dodał. Dodał, że na takich powiązaniach handlowych może zyskać strategiczne położenie Tajlandii w centrum Azji Południowo-Wschodniej i Polski w Europie Środkowej.

„Myślę więc, że obie strony mogą skorzystać z okazji, aby wzmocnić nasze dobre więzi i rozszerzyć dwustronną współpracę gospodarczą” – powiedział.

Wiwat Hemmondharop, wiceprezes Association of Thai Industries, powiedział, że sektor medyczny, w szczególności klastry opieki zdrowotnej, należy do 46 głównych branż, nad którymi pracuje stowarzyszenie.

Powiedział, że Polska i Europa są uważane za kraje o zaawansowanej technologii medycznej, podczas gdy Tajlandia ma jedne z najlepszych szpitali i wysoko wykwalifikowaną kadrę.

Biorąc pod uwagę te zalety, nadszedł czas, aby współpracować na rzecz wzmocnienia Tajlandii jako centrum technologii medycznej dla krajów ASEAN.

Tymczasem Wiwat powiedział, że rosnący popyt na pojazdy elektryczne odmienił przemysł motoryzacyjny i prawie milion pracowników producentów samochodów z silnikami spalinowymi jest obecnie zagrożonych bezrobociem.

Stowarzyszenie wzywa zatem producentów samochodów, aby zastanowili się nad zmianą kursu i zamiast tego rozpoczęli produkcję technologii i urządzeń medycznych.

„Polscy inwestorzy, zwłaszcza z sektora zaawansowanych technologii medycznych, są mile widziani w Tajlandii. Możemy wymieniać się wiedzą i doświadczeniem oraz współpracować długoterminowo” – powiedział Wiwat.

Polskie technologie medyczne zostaną zaprezentowane podczas Medlab Asia & Asia Health 2024, który rozpoczyna się dziś i potrwa do 12 lipca w Narodowym Centrum Kongresowym Queen Sirikit.

READ  Apple przyznaje, dlaczego utrzymuje iMessage poza Androidem
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *