Connect with us

technologia

FirstFT: Meta Facebooka traci 200 miliardów dolarów na wartości

Published

on

Dzień dobry. Ten artykuł jest dostępną na miejscu wersją naszego biuletynu FirstFT. Zarejestruj się na naszym Azja, Europa/Afryka lub Ameryki wydanie, aby było wysyłane prosto na Twoją skrzynkę w każdy dzień powszedni rano

Inwestorzy skreślili prawie 200 miliardów dolarów z wyceny rynkowej właściciela Facebooka Meta, ponieważ firma ostrzegła, że ​​jej użytkownicy spędzają więcej czasu na nowszych rywalach, takich jak TikTok firmy ByteDance.

Akcje spółki spadły wczoraj o ponad 20 procent w handlu po godzinach pracy, po tym, jak Meta powiedziała, że ​​spodziewa się, że jej przychody w pierwszym kwartale będą niższe od prognoz Wall Street z powodu „rosnącej konkurencji”, w najnowszych dowodach na to, że traci „ bitwa o uwagę” nad użytkownikami.

Jeśli akcje nie odbiją, byłby to najgorszy dzień dla akcji od notowanej w 2012 roku grupy mediów społecznościowych i jeden z największych jednodniowych spadków wartości rynkowej spółki w historii.

„Ludzie mają wiele możliwości wyboru sposobu spędzania czasu, a aplikacje takie jak TikTok rozwijają się bardzo szybko” — Mark Zuckerberg, dyrektor generalny Meta.

Akcje PayPal również spadły o ponad jedną czwartą na początku handlu po tym, jak firma płatnicza ostrzegła, że ​​inflacja, presja w łańcuchu dostaw i słabnące dane dotyczące handlu elektronicznego uderzą w wzrost.

Tymczasem Spotify przedstawił słabe prognozy wzrostu liczby subskrybentów w pierwszym kwartale, powodując spadek akcji o 23 procent w handlu po godzinach pracy. Ale dyrektor naczelny powiedział, że jest „za wcześnie, aby wiedzieć”, czy reakcja na podcast Joe Rogana z Covid-19 kosztowała klientów firmy.

  • Opinia: Rozważna reakcja Rogana na publiczną krytykę ilustruje, dlaczego jego program stał się najpopularniejszym na platformie, pisze Jemima Kelly.

Dziękujemy za przeczytanie FirstFT Europe/Afryka. Co myślisz o dzisiejszym biuletynie? powiedz nam na [email protected] — Jennifer

1. USA wysyłają 2000 dodatkowych żołnierzy do Europy Joe Biden nakazał dodatkowe rozmieszczenie w celu wzmocnienia reakcji NATO na możliwą inwazję Rosji na Ukrainę. Waszyngton powiedział również, że przerzuci około 1000 żołnierzy z Niemiec do Rumunii. Biden i Wołodymyr Zełenski, prezydent Ukrainy, próbują zbagatelizować wszelkie poczucie podziału.

  • Za gorąco do obsługi? Fundusze hedgingowe gromadzą rosyjskie i ukraińskie aktywa po spadkach od zeszłej jesieni, podczas gdy inwestorzy instytucjonalni zachowują ostrożność.

  • Głębiej: Co kryje się za kryzysem i jak może się rozegrać konflikt? Oto pięć książek o Władimira Putinie, Rosji i byłych republikach sowieckich.

  • Widok FT: Zachodnie sankcje wobec Rosji mają swoje granice. Stany Zjednoczone i Europa muszą być przygotowane na to, by wziąć na siebie swój udział w ekonomicznym bólu.

READ  Pocztówka z Łodzi: najbardziej niedoceniane miasto w Polsce

2. Wielka Brytania planuje ograniczyć gwałtownie rosnące rachunki za energię Boris Johnson przygotowuje się dziś do ogłoszenia pakietu środków mających na celu powstrzymanie rosnących rachunków, w tym rabatu w wysokości 200 funtów na gospodarstwo domowe i dodatkowej pomocy dla osób znajdujących się w trudnej sytuacji, ponieważ Ofgem ma ujawnić gwałtowny wzrost kosztów energii elektrycznej i gazu od kwietnia.

3. Szef CNN, Jeff Zucker, rezygnuje Długoletni szef sieci i osobliwa postać w amerykańskich wiadomościach telewizyjnych zrezygnował po tym, jak nie ujawnił romantycznego związku z kolegą. Sprawa wyszła na jaw podczas dochodzenia w sprawie roszczeń przeciwko byłemu gospodarzowi Chrisowi Cuomo.

4. OPEC i sojusznicy zgadzają się na zwiększenie wydobycia ropy Grupa OPEC+ uzgodniła wczoraj, że w marcu zwiększy kwotę produkcji o kolejne 400 000 baryłek dziennie, co jest ósmym z rzędu miesięcznym wzrostem, mimo że dane wskazywały, że niektóre kraje mają problemy z dotrzymaniem tempa.

5. Kim Dzong Un „zwiędł” Przywódca Korei Północnej „cierpiał” w imieniu swojego narodu podczas chronicznych niedoborów żywności, według państwowego dokumentu telewizyjnego, który nasilił spekulacje na temat jego zdrowia i przyszłości reżimu.

Odchudzony Kim Dzong Un przeprowadza inspekcję fabryki amunicji rakietowej w Korei Północnej w zeszłym tygodniu

Odchudzony Kim Dzong Un przeprowadza inspekcję fabryki amunicji rakietowej w Korei Północnej w zeszłym tygodniu © Eyepress/Reuters

Trawienie koronawirusa

  • Szwajcaria rozważa zakończenie wszystkich pandemicznych ograniczeń życia publicznego 16 lutego.

  • Trzech kolejnych konserwatywnych posłów zadeklarowało, że nie mają zaufania do Boris Johnson po tym, jak okazało się, że uczęszczał na przyjęcia na Downing Street.

  • Pierwsze na świecie badanie, w którym brali udział wolontariusze celowo zainfekowany z Covid-19 okazało się, że ludzie zarażali się znacznie szybciej niż oczekiwano.

  • Pododmiana koronawirusa Omicron o nazwie BA.2 stał się dominującym szczepem w Danii, Indiach i RPA. Oto, co o tym wiemy.

  • Opinia: Dzieci nie są w porządku – podobnie jak ich rodzice, pisze Alice Fishburn. Milczenie polityków jest ogłuszające.

Widzisz migawkę interaktywnej grafiki. Jest to najprawdopodobniej spowodowane brakiem dostępu do Internetu lub wyłączoną obsługą JavaScript w przeglądarce.

Nadchodzący dzień

Decyzja w sprawie stóp procentowych w Wielkiej Brytanii Andrew Bailey, gubernator Banku Anglii, ma ogłosić podwyżkę stóp procentowych z 0,25 proc. do 0,5 proc. w celu powstrzymania inflacji. Kanclerz Rishi Sunak chce także ujawnić plany obniżenia rosnących w kraju rachunków za energię. Tony Danker, dyrektor generalny CBI, przedstawi obawy dotyczące wpływu przyszłorocznej podwyżki podatku dochodowego od osób prawnych na działalność gospodarczą.

  • W UE: Christine Lagarde, prezes Europejskiego Banku Centralnego, wygłosi przemówienie po spotkaniu dotyczącym polityki pieniężnej. Ekonomiści spodziewają się, że EBC będzie się trzymać harmonogramu ograniczania zakupów aktywów i utrzyma stopy procentowe na ujemnym poziomie.

Wykres liniowy oczekiwanych stóp procentowych rynku OIS (%) przedstawiający rynki finansowe sądzą, że stopy procentowe w Wielkiej Brytanii będą rosły szybciej

dane ekonomiczne IHS Markit będzie dysponował wskaźnikami menedżerów ds. zakupów usług dla strefy euro, Francji, Niemiec, Włoch, Wielkiej Brytanii i USA, podczas gdy Turcja, której prezydent niedawno zwolnił szefa statystyki z powodu napięć inflacyjnych, podaje dane o wskaźnikach cen konsumpcyjnych.

Rozmowy na temat Brexitu między Wielką Brytanią a Unią Europejską Maros Sefcovic, komisarz ds. brexitu, prowadzi wirtualne rozmowy z minister spraw zagranicznych Wielkiej Brytanii Liz Truss na temat reformy protokołu z Irlandii Północnej.

Wybory uzupełniające w Southend West wyborcy chcą wybierz kandydata zastąpił konserwatywnego posła Davida Amessa, który zginął w październiku ubiegłego roku. (ITV)

zarobki firmy Brytyjska grupa telekomunikacyjna BT przedstawia aktualizację, podczas gdy w USA wyniki Amazona za kwartał świąteczny zostaną porównane ze świątecznym zderzakiem rok wcześniej. Platformy społecznościowe Snap i Pinterest osiągają wyniki wraz z grupami gier Activision Blizzard, Nintendo i Unity. Oto pełna lista.

Co jeszcze czytamy i słuchamy

Igrzyska Olimpijskie w Pekinie: linia frontu w zimnej wojnie amerykańsko-chińskiej Prawodawcy amerykańscy krytycznie odnoszą się do firm, które ich zdaniem są zapadanie się pod chińską presję w celu utrzymania dostępu do rynku, z wielonarodowymi sponsorami Zimowych Igrzysk oskarżonymi o ignorowanie trudnej sytuacji ponad miliona ujgurskich muzułmanów przetrzymywanych w Sinciangu. Czy korporacyjna Ameryka powinna głośno mówić o prawach człowieka w Chinach? Zagłosuj w naszej ankiecie.

Torysi nie boją się Pracy Odporność premiera na aferę „partygate” mówi nam trzy rzeczy o myśleniu torysów. Mówi, że partia rządząca nie jest pewna, kto powinien go zastąpić, i nie czuje potrzeby działania. Ale przede wszystkim pokazuje, że nie boją się opozycji, pisze Robert Shrimsley.

Nadzieje i wątpliwości co do levelowania Ponad dwa lata po tym, jak Boris Johnson obiecał „wyrównać” Wielką Brytanię, jego rząd opublikował wczoraj program polityczny. Oto pięć wniosków z białej księgi i czy plan spełni obietnicę przekształcenia geografii gospodarczej i społecznej Wielkiej Brytanii.

Problem nostalgii British Airways Pasażerowie mogą tęsknić za srebrną służbą na niebie. Dostają darmową butelkę wody i paczkę chipsów. Każda usługa premium, którą British Airways może zaoferować, nieuchronnie zakończy się rozczarowaniem, ale jest to właściwe podejście, pisze Cat Rutter Pooley.

Rzeczywistość sygnalizowania w pracy Ten weekend działam to Podcast wycofuje się z codziennego życia w miejscu pracy i zajmuje się informowaniem o nieprawidłowościach. Co skłania ludzi do wypowiadania się przeciwko swoim pracodawcom — i co się z nimi dzieje? Redaktor pracy i kariery Isabel Berwick rozmawia z Siri Nelsonem, dyrektorem wykonawczym amerykańskiego National Whistleblower Center.

Konkurs na wybór akcji FT

Burzliwe rynki mogą stwarzać możliwości dla szybko myślącego inwestora. Wykaż się sprytem przeciwko dziennikarzom FT w naszym corocznym konkursie kompletacji zapasów.

Dziękujemy za przeczytanie i pamiętaj, że możesz dodać FirstFT do myFT. Możesz również wybrać opcję otrzymywania powiadomienia push od FirstFT każdego ranka w aplikacji.Wyślij swoje rekomendacje i opinie na adres [email protected]

Zarządzanie aktywami FT — Wewnętrzna historia o inicjatorach i wstrząsach stojących za przemysłem wartym wiele bilionów dolarów. Zapisz się tutaj.

Nadchodzący tydzień — Rozpocznij każdy tydzień od podglądu tego, co jest w programie. Zapisz się tutaj.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.