Connect with us

Świat

Badanie pokazuje, że japońskie dzieci chodzą inaczej niż w innych krajach

Published

on

Japońskie dzieci chodzą inaczej niż w innych krajach, zgodnie z nowym badaniem łączącym wzorce ruchu ciała i zdrowie.

Badanie, które było niedawno wydany w czasopiśmie Scientific Reports stwierdzono, że wzorce chodu japońskich dzieci w wieku od 6 do 12 lat różnią się od wzorców w innych krajach uprzemysłowionych.

Chód jednostki to złożony i nieświadomy wzorzec ruchu niezbędny do codziennego funkcjonowania, składający się z sekwencji ruchów biodra, kolana i stopy.

Związane z wiekiem zmiany ruchów kończyn dolnych podczas chodzenia zostały zbadane przez naukowców z Uniwersytetu Nagoya w Japonii. Naukowcy są przekonani, że zrozumienie wzorców chodzenia może być bardzo korzystne w określaniu stanu zdrowia i jakości życia danej osoby.

Więcej od NextShark: Japoński reporter załamuje się na antenie, relacjonując wezwanie Putina do masakry żołnierzy Bucha

Podczas badania naukowcy odkryli cztery kluczowe różnice między różnymi grupami wiekowymi.

U dzieci japońskich w grupie wiekowej 11-12 lat liczba kroków wykonywanych na minutę była wyższa niż w grupie wiekowej 6-8 lat. Naukowcy odkryli również skrócenie kroku i długości kroku u dzieci w wieku od 11 do 12 lat w porównaniu do dzieci w wieku od 9 do 10 lat.

Dzieci w grupie wiekowej 11-12 lat również wykazywały mniejszy zakres ruchu w kolanie podczas cyklu chodu. Wraz z wiekiem dzieci miały większy ruch zgięcia podeszwowego, co odnosi się do ruchu przy wskazywaniu palców na początku chodzenia.

Więcej od NextShark: Nowy park rozrywki „Pokémon” w Tokio to prawdziwa „strefa safari”

To współautor badania, Ito Tadashi z Wydziału Zintegrowanych Nauk o Zdrowiu na Uniwersytecie Nagoya uważa, że ​​kilka czynników wpływa na wzorzec chodu japońskich dzieci.

„Wierzymy, że różnice w stylu życia, typie ciała i czynnikach kulturowych wpływają na chód japońskich dzieci” – powiedział Ito Independent. „Prawdopodobnie nie wpłynie to na zdrowie japońskich dzieci. Ale wskazuje na cechy, które różnią się od cech dzieci w innych krajach. Wyniki te stanowią ważne narzędzie do oceny normalnego i patologicznego chodu i mogą określić skuteczność leczenia ortopedycznego i rehabilitacji zaburzeń chodu”.

READ  Wrzawa po tym, jak Mahmoud Abbas oskarżył Izrael o „50 holokaustów” w Berlinie | Mahmoud Abbas

Dzięki wynikom badań naukowcy mają nadzieję nauczyć się oceniać zmiany rozwojowe i nieprawidłowości chodu na podstawie wzorca chodu dzieci.

Więcej od NextShark: Matka strzelca Shinzo Abe mówi, że żałuje, że spowodowała kłopoty dla Kościoła Zjednoczeniowego

Polecany obraz powyżej uwaga niż

Czy podoba Ci się ta treść? Przeczytaj więcej z NextShark!

Nastolatka aresztowana za prześladowanie i wymachiwaniem nożem do pudełek przed członkiem japońskiego boysbandu 7 Men Samurai

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.