Connect with us

technologia

Gboard przygotowuje dla Ciebie więcej rzeczy: pasek skrótów

Published

on

Gboard przygotowuje dla Ciebie więcej rzeczy: pasek skrótów

W sierpniu zeszłego roku, Google rolki a garść materiału ty kwitnie do Gboard na Androida, a na klawiaturze pojawi się kilka innych, w tym pasek skrótów.

Informacje o statystykach APK: W tym poście APK Insight zdekompilowaliśmy najnowszą wersję aplikacji przesłanej przez Google do Sklepu Play. Jeśli zdekompilujemy te pliki (nazywane APK w przypadku aplikacji na Androida), możemy zobaczyć różne wiersze kodu w tej wskazówce do możliwych przyszłych funkcji. Pamiętaj, że Google może, ale nie musi, dostarczać te funkcje, a nasza interpretacja tego, czym one są, może nie być idealna. Jednak postaramy się umożliwić tym, którzy są na ukończeniu, aby pokazać, jak będą wyglądać, jeśli zostaną wysłane. Mając to na uwadze, czytaj dalej.

Na razie dotknięcie ikony szewronu w lewym górnym rogu powoduje wyświetlenie różnych narzędzi, układów i skrótów. Dzisiejsza lista obejmuje: Ustawienia, Motyw, Edycja tekstu, Schowek, GIF, Ruchomy, Obsługa jedną ręką, Tłumacz, Udostępnianie i Naklejki. Są też tacy Podzielona klawiatura na składanych urządzeniach (ale bez tabletów).

Gboard 12.1 jest dziś dostępny w kanale beta, ujawniając prace nad materiałem, który przeprojektowałeś dla tego paska Przyjaciel strony RKBDI została pomyślnie aktywowana. Przycisk narożny nadal jest kołem, ale teraz używa ikony siatki 3×3.

Tymczasem skróty (lub elementy „punktu dostępu”, jak się je nazywa) są teraz umieszczone w zaokrąglonych prostokątach, co bardzo przypomina to Chipy materiałowe (MD3). Nie różni się zbytnio od interfejsu wprowadzania głosowego Asystenta na telefonach Pixel (jak widać na powyższym obrazku okładki). Tło każdego elementu jest jaśniejsze niż klawiatura, co jest bardziej widoczne w kolorowych motywach.

Możesz teraz mieć kolejny skrót na pasku, w sumie pięć, chociaż Gboard pracuje nad umożliwieniem użytkownikom dostosowania liczby wyświetlanych skrótów, jeśli naprawdę potrzebują tylko jednego lub dwóch. Jednak nowe maksimum wynika z usunięcia przez Gboard trzech kropek/przepełnienia po prawej stronie i użycia istniejącego przycisku narożnego do wprowadzania danych.

Google przeprojektował ten widok z bardziej zwartą siatką, która nie jest już wyśrodkowana. Pozwala to na łatwe dodawanie większej liczby funkcji w przyszłości, podczas gdy układ edycji tekstu otrzymuje własną modernizację Material You z zaokrąglonymi rogami dla każdego przycisku.

Kolejnym aktualizowanym materiałem są ustawienia. Główna lista rośnie, podczas gdy przełączniki MD3 są teraz używane w całym tekście.

Nie jest jasne, kiedy Gboard wprowadzi pasek Material You i inne zmiany w projekcie.

FTC: Używamy automatycznych linków partnerskich do zarabiania. Więcej.


Odwiedź 9to5Google na YouTube, aby uzyskać więcej informacji:

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *