Connect with us

Nauka

Badania pokazują, że utrata słuchu może powodować demencję

Published

on

Adresowanie utrata słuchu może zapobiec demencja, według niedawnego badanie.

Zespół naukowców z Newcastle University w UK zasugerowali nową teorię na temat tego, jak utrata słuchu może powodować demencję i że zajęcie się upośledzeniem słuchu może pomóc w zapobieganiu tej chorobie, zgodnie z opublikowanym raportem w czasopiśmie Neuron.

„Wyzwaniem było wyjaśnienie, w jaki sposób zaburzenie ucha może prowadzić do zwyrodnieniowego problemu w mózgu” – powiedział autor badania Tim Griffiths, profesor Wydziału Nauk Medycznych Uniwersytetu w Newcastle. informacja prasowa.

„/>

Naukowcy omawiają nową teorię, w jaki sposób utrata słuchu może powodować demencję i że zajęcie się upośledzeniem słuchu może pomóc w zapobieganiu temu schorzeniu. (iStock)

DOBRY WĘCH MOŻE WSKAZYWAĆ NA MNIEJSZE RYZYKO DEMENCJI U STARSZYCH DOROSŁYCH: BADANIE

Znalezienie związku między słuchem a demencją ma krytyczne konsekwencje – napisali autorzy w opublikowanym raporcie.

„Chociaż naprawienie degradacji kory mózgowej jest trudne, jeśli nie niemożliwe, utratę słuchu można leczyć za pomocą aparatów słuchowych lub implantów ślimakowych. Zatem zrozumienie mechanizmów łączących te dwa elementy mogłoby mieć szerokie znaczenie dla zdrowia publicznego ”- napisali autorzy.

Badacze rozważali wyjaśnienie, w jaki sposób zmiany w aktywności mózgu spowodowane utratą słuchu mogą powodować podwyższony poziom nieprawidłowych białek związanych z chorobą Alzheimera, prowadząc do stanu neurodegeneracyjnego związanego z utratą pamięci. Badacze przyjrzeli się trzem kluczowym aspektom: brak sygnału wejściowego z dźwięku prowadzący do kurczenia się mózgu; podstawowa przyczyna utraty słuchu i demencji; a zasoby mózgu stają się niedostępne do wykonywania innych zadań, ponieważ muszą kompensować utratę słuchu.

Zespół zasugerował również nowe podejście do słuchu i utraty pamięci, które koncentrowało się na ośrodkach pamięci w płacie skroniowym mózgu. Eksperci odkryli niedawno, że płat skroniowy jest powiązany nie tylko z pamięcią długoterminową wydarzeń i miejsc, ale także z krótkotrwałym przechowywaniem i manipulowaniem informacjami słuchowymi, zgodnie z komunikatem prasowym dotyczącym badania.

READ  Mężczyzna z Apple Valley zwolniony ze szpitala, 1 na 10, który zachorował na COVID podczas rodzinnego grillowania na podwórku w Fontanie

„Proponujemy nową teorię opartą na tym, jak używamy tego, co jest ogólnie uważane za system pamięci w mózgu, gdy mamy trudności ze słuchaniem w rzeczywistych środowiskach” – powiedział Griffiths w komunikacie.

GŁUCHY FLORIDA MAN TWORZY SPECJALNE KORONAWIRUSOWE MASECZKI DLA CZYTELNIKÓW UST

„Ten system pamięci zajmujący się trudnym słuchaniem jest najczęstszym miejscem wystąpienia choroby Alzheimera” – powiedział współautor dr Will Sedley, członek Wydziału Nauk Medycznych Uniwersytetu w Newcastle. „Sugerujemy, że zmieniona aktywność w systemie pamięci spowodowana utratą słuchu i procesem choroby Alzheimera wzajemnie się wyzwala”.

Autorzy stwierdzili w swoim raporcie, że badania epidemiologiczne ujawniły, że utrata słuchu w wieku średnim jest „niezależnym czynnikiem ryzyka demencji” i według badania szacuje się, że stanowi 9% z 47 milionów przypadków na świecie.

Zespół ekspertów opracował teorię łączącą utratę słuchu z demencją, podsumowując ustalenia z różnych badań na ludziach i modelach zwierzęcych, zalecając dalsze badania w celu zbadania tej nowej teorii.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.