Connect with us

Świat

Australia osiąga kamień milowy w dziedzinie szczepień, ponieważ przypadki w Melbourne zbliżają się do rekordowych poziomów

Published

on

Pracownik służby zdrowia schodzi po schodach w kompleksie kamienic Kings Park, który został zamknięty w odpowiedzi na epidemię koronawirusa (COVID-19) w Melbourne w Australii 16 czerwca 2021 r. REUTERS / Sandra Sanders

  • Australia osiąga 50% poziom podwójnej dawki szczepień
  • Dwa miliony dawek podanych w ciągu tygodnia
  • Zobacz „satysfakcjonujące odrzucenia” w sprawach NSW

SYDNEY, 24 września (Reuters) – Ponad połowa dorosłej populacji Australii była w pełni zaszczepione przeciwko COVID-19 od piątku, poinformowały władze, gdy podjęły działania Szczepienia w nadziei na złagodzenie ograniczenia podczas gdy spadki w Victorii utrzymują się w pobliżu dziennych rekordów.

Australia walczy z trzecią falą infekcji z wysoce zaraźliwego wariantu Delta, który doprowadził do zablokowania dwóch największych miast, Sydney i Melbourne, oraz stolicy Canberry, która dotyka prawie połowę z 25 milionów ludzi w kraju.

Te twarde krawężniki i decyzja o zamknięciu placów budowy na dwa tygodnie z powodu szybkiego rozprzestrzeniania się wirusa wśród robotników wywołały trzydniowe protesty przeciwko blokadzie w Melbourne, drugim co do wielkości mieście Australii.

Lokalne media podały, że w piątek policja dokonała kilku aresztowań w Melbourne, aby zapobiec dalszym protestom.

Ponieważ Australia Południowo-Wschodnia nadal podlega surowym ograniczeniom dotyczącym pobytu w domu, wolna od wirusów Australia Zachodnia przygotowuje się do organizacji Wielkiego Finału Futbolu Australijskiego po raz pierwszy w sobotę przed 60 000 fanów na Perth Stadium.

Melbourne, które było gospodarzem każdego Wielkiego Finału od 1898 roku, było duchowym domem tego sportu, dopóki pandemia nie wymusiła przeniesienia się do Brisbane w zeszłym roku.

Victoria zgłosiła nową śmierć i 733 nowe infekcje w piątek, drugi największy dzienny wzrost pandemii od rekordowego poziomu 766 w czwartek. Większość przypadków odkryto w Melbourne.

Zarówno Nowa Południowa Walia (NSW), jak i wiktoriańscy przewodnicy obiecali mieszkańcom więcej wolności, gdy będą już pełni Szczepienia u osób powyżej 16 roku życia osiągnie 70%, oczekiwany w przyszłym miesiącu. Jak dotąd 57% w NSW zostało w pełni zaszczepionych, czyli powyżej średniej krajowej wynoszącej 50,1%. W ciągu ostatnich siedmiu dni w kraju podano dwa miliony dawek.

READ  Obrady toczące się w procesie śledczym Trump-Rosja

Codzienne przypadki mogły się ustabilizować w NSW, epicentrum najgorszej epidemii w kraju, ponieważ zgłoszono 1043 nowych infekcji, w porównaniu z 1063 w czwartek.

„Obserwujemy spore spadki… miejmy nadzieję, że w nadchodzących dniach i tygodniach liczba ta spadnie” – powiedział Kerry Chant, stanowy dyrektor ds. zdrowia, podczas briefingu medialnego w Sydney.

Jednak urzędnicy stwierdzili, że jakiekolwiek złagodzenie ograniczeń w NSW będzie „ostrożne i umiarkowane”, ponieważ stan osiągnie cel podwójnej dawki 70% około 6 października, aby uniknąć skoków w przypadkach mających wpływ na jego systemy zdrowotne, które mogą przytłaczać.

Pomimo szybkiego wybuchu epidemii Delta, Australia w dużej mierze uniknęła dużej liczby przypadków, z około 94 000 przypadków i 1208 zgonami w wielu porównywalnych krajach, a śmiertelność jest niższa niż w zeszłym roku ze względu na wyższe wskaźniki szczepień.

Relacja z Renju Jose; Montaż przez Gerry’ego Doyle’a

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.