Connect with us

technologia

Aukcja Konami NFT generuje ponad 160 000 USD sprzedaży w ciągu jednego dnia

Published

on

Pikselowa mapa Castlevanii stworzona jako NFT.

obraz: Konami / Kotaku

Konami wkroczyło do gospodarki NFT, obecnie znany również jako najgorętszy grift na świecie. Wczoraj wydawca zaprezentował swoją „Konami Memorial NFT Collection” na aukcji na OpenSea, sprzedając 14 pozycji stworzonych z okazji 35-lecia marki Castlevania. W jakiś sposób ktoś postanowił wydać ponad 26 000 $ na cyfrową mapę Zamku Drakuli z oryginału Castlevania.

Jak odkrył VGC, cała kolekcja zostanie „wyprzedana” około godziny 3:00 czasu wschodniego 15 stycznia. Inne artykuły o „kolekcja pamiątkowa’ zawierało kilka klipów z gry Castlevania i wirtualne plakaty. Podobno ktoś wydał ponad 17 000 $ na jeden z tych montaży rozgrywki. Niezależny, ale tutaj jest film, na którym ktoś gra w całą oryginalną grę które możesz teraz oglądać za darmo na YouTube.

Po opadnięciu kurzu cała kolekcja została wystawiona na licytację za łączną kwotę 162 000 dolarów. Konami prawdopodobnie zarobi więcej pieniędzy na NFT w przyszłości, ponieważ firma może również zarobić do 10% tantiem od każdej przyszłej sprzedaży swoich NFT. A Konami ma więcej planów NFT po tej Memorial Collection.

Jako premię za marnowanie pieniędzy na jeden z tych przedmiotów Konami NFT, wydawca planuje podać nazwiska oryginalnych kupujących na specjalnej stronie przez 10 miesięcy. Wspaniały.

Przeglądając drobny druk tych NFT, znalazłem kilka interesujących rzeczy. Po pierwsze, nieletnim nie wolno kupować żadnego z tych NFT. Inna sprawa, Konami zasadniczo zakrywa swój tyłek i mówi, że nie gwarantuje, że zakupiony przez Ciebie NFT będzie dostępny w przyszłości i mówi:

Konami odpowiada wyłącznie za zapewnienie korzystania z NFT i Korzyści dla kupującego w ramach NFT i nie gwarantuje samego NFT (np. ciągłości, kompatybilności z innymi usługami).

Aha, i na koniec, Konami nie gwarantuje, że twoje NFT wzrośnie na wartości. Przebaczenie.

NFT szybko stały się popularną drogą Za Wydawcy gier wideo i inne firmy próbują szybko zarobić od selling bezwartościowe przedmioty cyfrowe jako ekskluzywne, ograniczone transakcje NFT wspierany przez magiczny blockchain, który według kultystów Tech Bros i NFT rozwiąże wszystkie nasze problemy i pozwalają na posiadanie cyfrowych przedmiotów, takich jak awatary, skórki broni i muzyka. Oprócz tego, że ludzie już kupują i sprzedają te rzeczy bez udziału NFT, jest też cała niezręczna rzecz, że NFT polegają na serwerach i innej technologii, tak jak wszystkie towary cyfrowe Pewnego dnia możesz być właścicielem martwy związek z brzydką małpą i pozostawiony tylko z żalem.

READ  Testowane konsole z serii PS5 i Xbox • Eurogamer.net
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *