Connect with us

technologia

Asus Zenfone 7 dodaje trzeci obiektyw do swojego przyzwoitego aparatu z klapką

Published

on

Nieco ponad rok po tym, jak Asus oczarował nas składanymi aparatami na Zenfone 6firma powraca z Zenfone 7 i 7 Pro. Oba urządzenia nadal są wyposażone w obrotowe matryce kamer, takie jak zeszłoroczny model, a także te same ogromne akumulatory o pojemności 5000 mAh. W tym roku pojawiło się jednak szereg nowości, w tym dodatkowy obiektyw zmiennoogniskowy w matrycy kamer oraz nowy wyświetlacz OLED o częstotliwości odświeżania 90 Hz.

Według Asusa telefony pojawią się 1 września na wybranych rynkach europejskich, ale nie w USA. Dokładne ceny europejskie zostaną ogłoszone tego dnia. Od dziś telefon trafia do sprzedaży na Tajwanie. W tym kraju Zenfone 7 kosztuje od 21 990 NT $ (około 749 $), podczas gdy Zenfone 7 Pro kosztuje 27 990 NT (około 953 $).

Układ kamer z klapką zawiera teraz teleobiektyw z 3-krotnym zoomem.
Zdjęcie: Asus

Składany układ aparatów jest tak samo zauważalny w Zenfone 7, jak w zeszłorocznym telefonie. Po naciśnięciu przycisku trzy czujniki aparatu wychylają się do przodu z tyłu telefonu, co oznacza, że ​​nie jest wymagane żadne wycięcie wskaźnika, ale raczej zapewnia taką samą elastyczność podczas robienia zdjęć selfie, jak w przypadku tylnego aparatu.

W tym roku Asus dodał do tablicy trzy aparaty. Jest 64-megapikselowy aparat szerokokątny, 12-megapikselowy aparat ultraszerokokątny z polem widzenia 113 stopni i 8-megapikselowy teleobiektyw z 3-krotnym zoomem optycznym. To powiedziawszy, otrzymujesz niezwykle przydatny ultraszerokokątny aparat do selfie (przydatny do grupowych selfie) i zoom, którego nie jest od razu oczywisty w użyciu jako aparat do selfie. Aparaty szerokokątne i teleobiektywy Zenfone 7 Pro mają optyczną stabilizację obrazu, której nie ma w zwykłym Zenfone 7.

Asus nie tylko zwiększył liczbę i rozdzielczość poszczególnych czujników, ale także dostosował rzeczywisty mechanizm pochylenia. Co najważniejsze jednak, teraz wytrzymuje 200 000 rzutów zamiast 100 000, które Zenfone 6 mógł wytrzymać. Asus szacuje, że zużywanie się aparatów zajęłoby 100 razy dziennie przez pięć lat. Można teraz także ręcznie wybierać określone kąty, pod którymi należy obracać aparaty, a Asus mówi też, że cały mechanizm jest szybszy i płynniejszy niż w poprzednim modelu.

READ  Nintendo i Sakurai nie zatwierdzali już walki z bossem w stylu Heroes 3 w stylu Smash Bros.

Jest kilka godnych uwagi ulepszeń, które Asus wprowadził na ekranie Zenfone 7. Po pierwsze, wyświetlacz ma teraz panel OLED o wysokiej częstotliwości odświeżania 90 Hz, w porównaniu do ubiegłorocznego ekranu LCD 60 Hz. To powiedziawszy, powinno wyglądać dużo płynniej. Asus twierdzi również, że ekran może teraz wyświetlać do 700 nitów w jasnym świetle, co ułatwia czytanie w świetle słonecznym, a jednocześnie oferuje trochę więcej miejsca przy 6,67 cala. Jednak nadal ma rozdzielczość tylko 1080p.

Telefon będzie dostępny w kolorze białym lub czarnym.
Zdjęcie: Asus

Ogromna bateria o pojemności 5000 mAh wraca z zeszłorocznego telefonu, aw tym roku obsługuje szybkie ładowanie do 30 W.

Tym razem z tyłu nie ma też czytnika linii papilarnych. Zamiast tego w przycisk zasilania telefonu wbudowany jest zamontowany z boku gest, który działa również jako skrót klawiaturowy z dostosowywanymi gestami do dwukrotnego dotknięcia i przytrzymania. W przeciwieństwie do Zenfone 6, Zenfone 7 nie ma gniazda słuchawkowego i nie ma też oceny IP (w końcu ma duży układ kamer z klapką). Obie słuchawki są dostępne w kolorze białym lub czarnym.

Wewnętrznie Zenfone 7 i 7 Pro są określone nieco inaczej. 7 Pro jest napędzany przez procesor Snapdragon 865 Plus z 8 GB pamięci RAM i 256 GB pamięci. Zenfone 7 ma teraz nieco wolniejszego Snapdragona 865 z 128 GB pamięci i 6 GB lub 8 GB pamięci RAM. Oba obsługują Sub-6GHz 5G (bez mmWave), a także pamięć zewnętrzną z kartami microSD o pojemności do 2 TB.

Zaskoczyliśmy się tym, jak bardzo podobał nam się zeszłoroczny Zenfone 6, a specyfikacja pokazuje, że Asus zachował większość tego, co podobało nam się do tej pory, próbując rozwiązać niektóre problemy z urządzeniem. . Nasza pełna ocena nastąpi wkrótce.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.