Connect with us

technologia

Asus Zenfone 7 dodaje trzeci obiektyw do swojego przyzwoitego aparatu z klapką

Published

on

Nieco ponad rok po tym, jak Asus oczarował nas składanymi aparatami na Zenfone 6firma powraca z Zenfone 7 i 7 Pro. Oba urządzenia nadal są wyposażone w obrotowe matryce kamer, takie jak zeszłoroczny model, a także te same ogromne akumulatory o pojemności 5000 mAh. W tym roku pojawiło się jednak szereg nowości, w tym dodatkowy obiektyw zmiennoogniskowy w matrycy kamer oraz nowy wyświetlacz OLED o częstotliwości odświeżania 90 Hz.

Według Asusa telefony pojawią się 1 września na wybranych rynkach europejskich, ale nie w USA. Dokładne ceny europejskie zostaną ogłoszone tego dnia. Od dziś telefon trafia do sprzedaży na Tajwanie. W tym kraju Zenfone 7 kosztuje od 21 990 NT $ (około 749 $), podczas gdy Zenfone 7 Pro kosztuje 27 990 NT (około 953 $).

Układ kamer z klapką zawiera teraz teleobiektyw z 3-krotnym zoomem.
Zdjęcie: Asus

Składany układ aparatów jest tak samo zauważalny w Zenfone 7, jak w zeszłorocznym telefonie. Po naciśnięciu przycisku trzy czujniki aparatu wychylają się do przodu z tyłu telefonu, co oznacza, że ​​nie jest wymagane żadne wycięcie wskaźnika, ale raczej zapewnia taką samą elastyczność podczas robienia zdjęć selfie, jak w przypadku tylnego aparatu.

W tym roku Asus dodał do tablicy trzy aparaty. Jest 64-megapikselowy aparat szerokokątny, 12-megapikselowy aparat ultraszerokokątny z polem widzenia 113 stopni i 8-megapikselowy teleobiektyw z 3-krotnym zoomem optycznym. To powiedziawszy, otrzymujesz niezwykle przydatny ultraszerokokątny aparat do selfie (przydatny do grupowych selfie) i zoom, którego nie jest od razu oczywisty w użyciu jako aparat do selfie. Aparaty szerokokątne i teleobiektywy Zenfone 7 Pro mają optyczną stabilizację obrazu, której nie ma w zwykłym Zenfone 7.

Asus nie tylko zwiększył liczbę i rozdzielczość poszczególnych czujników, ale także dostosował rzeczywisty mechanizm pochylenia. Co najważniejsze jednak, teraz wytrzymuje 200 000 rzutów zamiast 100 000, które Zenfone 6 mógł wytrzymać. Asus szacuje, że zużywanie się aparatów zajęłoby 100 razy dziennie przez pięć lat. Można teraz także ręcznie wybierać określone kąty, pod którymi należy obracać aparaty, a Asus mówi też, że cały mechanizm jest szybszy i płynniejszy niż w poprzednim modelu.

READ  Nowa oferta Xbox Game Pass Ultimate jest prawie zbyt piękna, aby mogła być prawdziwa

Jest kilka godnych uwagi ulepszeń, które Asus wprowadził na ekranie Zenfone 7. Po pierwsze, wyświetlacz ma teraz panel OLED o wysokiej częstotliwości odświeżania 90 Hz, w porównaniu do ubiegłorocznego ekranu LCD 60 Hz. To powiedziawszy, powinno wyglądać dużo płynniej. Asus twierdzi również, że ekran może teraz wyświetlać do 700 nitów w jasnym świetle, co ułatwia czytanie w świetle słonecznym, a jednocześnie oferuje trochę więcej miejsca przy 6,67 cala. Jednak nadal ma rozdzielczość tylko 1080p.

Telefon będzie dostępny w kolorze białym lub czarnym.
Zdjęcie: Asus

Ogromna bateria o pojemności 5000 mAh wraca z zeszłorocznego telefonu, aw tym roku obsługuje szybkie ładowanie do 30 W.

Tym razem z tyłu nie ma też czytnika linii papilarnych. Zamiast tego w przycisk zasilania telefonu wbudowany jest zamontowany z boku gest, który działa również jako skrót klawiaturowy z dostosowywanymi gestami do dwukrotnego dotknięcia i przytrzymania. W przeciwieństwie do Zenfone 6, Zenfone 7 nie ma gniazda słuchawkowego i nie ma też oceny IP (w końcu ma duży układ kamer z klapką). Obie słuchawki są dostępne w kolorze białym lub czarnym.

Wewnętrznie Zenfone 7 i 7 Pro są określone nieco inaczej. 7 Pro jest napędzany przez procesor Snapdragon 865 Plus z 8 GB pamięci RAM i 256 GB pamięci. Zenfone 7 ma teraz nieco wolniejszego Snapdragona 865 z 128 GB pamięci i 6 GB lub 8 GB pamięci RAM. Oba obsługują Sub-6GHz 5G (bez mmWave), a także pamięć zewnętrzną z kartami microSD o pojemności do 2 TB.

Zaskoczyliśmy się tym, jak bardzo podobał nam się zeszłoroczny Zenfone 6, a specyfikacja pokazuje, że Asus zachował większość tego, co podobało nam się do tej pory, próbując rozwiązać niektóre problemy z urządzeniem. . Nasza pełna ocena nastąpi wkrótce.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *