Connect with us

Zabawa

Aspire Zone gospodarzem mistrzostw świata w siatkówce plażowej

Published

on

Doha: Kurtyna opada na wspaniały pierwszy sezon Beach Pro Tour, w którym 20 najlepszych światowych drużyn siatkówki plażowej walczy w Doha w dniach 26-29 stycznia o tytuł mistrza sezonu 2022. Wycieczka odbywa się w kompleksie sportowym Aspire Park.

Impreza organizowana jest pod nadzorem Międzynarodowej Federacji Piłki Siatkowej we współpracy z Qatar Volleyball Association (QVA) oraz Aspire Zone, które od stycznia 2023 roku będą gospodarzem turnieju przez trzy lata.

Aspire Zone organizuje tę trasę w ramach wspaniałej współpracy między nimi a QVA przy organizacji serii międzynarodowych turniejów. Po wyłonieniu mistrzów sezonu 2022 uwaga skupia się na rozpoczęciu kampanii Beach Pro Tour 2023, rozpoczynającej się zaledwie kilka dni po finałach w Doha pysznym wydarzeniem Elite16 z udziałem najlepszych partnerów na świecie.

10 drużyn z każdej płci wchodzi do finału sezonu po pamiętnym pierwszym sezonie Beach Pro Tour, który rozpoczął się w marcu 2022 r. i zachwycił widzów 47 wydarzeniami na całym świecie przed zakończeniem w grudniu.

Osiem drużyn zarezerwowało sobie miejsce w kompleksie sportowym Aspire Park dzięki dobrym występom w Beach Pro Tour 2022, mierzonym punktami światowego rankingu na dzień 5 grudnia, z dwoma dzikimi kartami kończącymi stawkę.

Zwycięzcy finałów zostaną mistrzami Beach Pro Tour 2022 i otrzymają równą nagrodę w wysokości 150 000 $ z łącznej puli nagród wynoszącej 800 000 $.

Wśród mężczyzn najlepsi rozstawieni to faworyci gospodarzy Ahmed Tijan i Cherif Younousse, a co obiecuje zapewnić fanom siatkówki plażowej wyśmienitą rozrywkę, katarska drużyna musi stawić czoła silnej konkurencji ze strony aktualnych mistrzów olimpijskich i mistrzów świata Norwegów, Andersa Mola i Christiana. Sorum – a także wiele drużyn, które wygrały zawody Beach Pro Tour w 2022 roku.

Chilijscy kuzyni Marco i Esteban Grimalt, zwycięzcy lipcowego tytułu Gstaad Elite16 oraz nowo zjednoczony włoski duet Adrian Carambula i Alex Ranghieri otrzymali dzikie karty.

READ  OTO-Film: „Ważne jest dla nas wspieranie idei i wartości, w które mocno wierzymy”

Rywalizujące drużyny męskie: Cherif/Ahmed (Katar), A. Mol/C. Sorum (Norwegia), Brouwer/Meeuwsen (Holandia), George/Andre (Brazylia), Bryl/Losiak (Polska), Nicolai/Cottafava (Włochy), Perusic/Schweiner (Czechy), E. Grimalt/M. Grimalt (Chile), Renato/Vitor Felipe (Brazylia), Carambula/Ranghieri (Włochy).

Turniej kobiet poprowadzą brazylijscy mistrzowie świata Eduarda „Duda” Santos Lisboa i Ana Patricia Silva Ramos, którzy w 2022 roku zdobyli pięć medali Elite16, w tym złoto w Gstaad i Uberlandii.

Duet będzie miał konkurencję ze strony rodaczek Barbary Seixas i Karoliny Solberg, które są prawdopodobnie jedną z najbardziej konsekwentnych drużyn na trasie 2022, a także innej drużyny, która zdobyła dwa tytuły Elite16 w ciągu sezonu, Katja Stam i Raisa Schoon z Holandii.

Dzikie karty kobiet trafiły do ​​nowo powstałych par. Mistrzyni świata z 2019 roku Sarah Pavan i wicemistrzyni świata z 2021 roku Sophie Bukovec z Kanady zadebiutują w Beach Pro Tour w Doha, a drugie dzikie karty to Kelly Cheng i Sara Hughes ze Stanów Zjednoczonych, które pod koniec sezonu wróciły do ​​siebie i wygrały. imprezy towarzyszące w Torquay.

Zgłaszające się drużyny kobiet: Duda/Ana Patricia (Brazylia), Barbara/Carol (Brazylia), Stam/Schoon (Holandia), Clancy/Mariafe (Australia), Anastasija/Tina (Łotwa), Huberli/Brunner (Szwajcaria), Tillmann/Müller (Niemcy), Nuss/Kloth (USA), Hughes/Cheng (USA), Pavan/Bukovec (Kanada).

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *