Connect with us

Zabawa

Asif Raza Mir wyjaśnia, dlaczego nie ma pakistańskich Netflix Originals

Published

on

Co robił weteran aktor Asif Raza Mir od swoich złotych dni na ekranie? Próbował swoich sił w reklamie, produkcji, a teraz także w postprodukcji filmów i wideo. To jego doświadczenie w branży medialnej daje mu pewność, że może wyjaśnić, dlaczego widzowie nie otrzymują Netflix Originals z Pakistanu.

W wywiadzie dla platformy mediów cyfrowych VCAST Mir mówił o treściach filmowych i telewizyjnych z Pakistanu oraz o powodach, dla których nie są one rozpoznawane na arenie międzynarodowej. „Jak myślisz, w jaki sposób Indie – które teraz dostarczają treści dla Amazona i Netflix – przeniosły się z filmów na te platformy? [whereas we] na tych platformach nie działa żadna oryginalna treść? – zapytał mnie retorycznie.

„To nie treść, to jakość treści” – powiedział.

Wyjaśniłem, jak jego własne doświadczenie w branży medialnej zmusiło go do dojścia do tych wniosków. „Czas, w którym byłem Geo Po raz pierwszy zaczęliśmy eksportować nasze treści do takich miejsc jak Barbados, Polska i Australia” – powiedział. „Nasze treści zaczęły być globalne, nawet w Indiach. Ludziom podobały się nasze treści, ale był jeden problem – jakość.

„Kiedy nie widzimy konkurentów i nie widzimy [create] Porównaj, uważamy, że nasze treści są świetne, ale tak nie jest. Technicznie to nie jest takie świetne. To fajna koncepcja, świetne występy, świetna reżyseria, ale technicznie bezwartościowa. Nasz dźwięk jest bezużyteczny. Nasze zdjęcia są gówniane. O naszej edycji nie warto wspominać – powiedział doświadczony aktor.

„Wiem, że ludziom nie spodoba się to, co powiem, ale to fakt. Wiem [because] Za każdym razem, gdy wysyłałem treści, zawsze mówili, że w dźwięku są trzaski, problemy z dźwiękiem i jest to bezużyteczne. Jak możemy wykorzystać ten dźwięk? W dzisiejszym świecie istnieją platformy [such as Netflix] spełniają najwyższe standardy jakości.”

READ  CD Projekt oczekuje na plan naprawczy gry Cyberpunk 2077, w której występują błędy

Żałowałem, że nadawcy i domy produkcyjne nie zainwestowali w talenty, aby treści były technicznie lepsze niż są. „Ani jeden właściciel kanału ani dom produkcyjny nie zainwestował w talenty w techników” – powiedział. „Wszyscy zarabiali pieniądze. Wszyscy narzekają. Wszyscy mówią o obiektach. Wszyscy mówią o tym, jak świetne są treści indyjskie, jak świetne są treści zachodnie. Czy ktoś może mi powiedzieć, ile zainwestowałeś w tę branżę?”

Aktor weteran opowiadał także o swojej osobistej podróży poza wczesną karierę aktorską. Wyjaśnił, dlaczego zajął się produkcją i postprodukcją. „Jaki obszar naprawdę potrzebuje kogoś takiego jak ja, który ma doświadczenie, zwiedził świat, a także zna branżę?” on zapytał. „Pierwszą rzeczą, jaka przyszła mi do głowy, była firma zajmująca się postprodukcją. Nadarzyła się okazja [too] – Ktoś powiedział, że dużo się dzieje [that] Zachód potrzebuje i najbardziej [it] jeździ do Indii, Polski, Bułgarii i wszystkich tych miejsc. Czy byłbyś zainteresowany? Zapytałem, co to jest, a oni powiedzieli, że przywróć stare filmy. Powiedziałem, że jeszcze o tym nie słyszałem [but] które brzmi interesująco.”

Wytłumaczyłem mi, że Pakistan ma spory potencjał do skorzystania z takich możliwości z zagranicy. „Jeśli rozwiniesz tutaj swoich ludzi, jeśli rozwiniesz tutaj swoich techników, ludzie tu przyjdą i zarobisz dużo pieniędzy” – powiedział.

„Twój dolar jest tu tańszy, w porównaniu, twoja waluta jest tańsza. Możesz zacząć eksportować swoją technologię, możesz uzyskać wiele międzynarodowych treści [and have it] wyprodukowane w Pakistanie. Nasza praca jest tańsza, nasze usługi są tańsze. Nasze media są w porównaniu nadal tańsze. Tak, są problemy z elektrycznością, ale znaleźliśmy sposoby [around] to.”

Grałem na przykład w serialach PTV Samundara oraz Tanhaiyaan. Widziano go także w późniejszych serialach telewizyjnych, takich jak Ishq Gumshuda oraz Choti Choti Baatein. Pochodzi z rodziny aktorsko-reżyserskiej – jego ojciec był reżyserem i operatorem filmowym Teri Yaad, pierwszy film w Pakistanie wyprodukowany w 1948 roku. Jego synem jest popularny Ahad Raza Mir, który pojawia się w serialach takich jak Yaqeen Ka Safar.

READ  Kiedy Bell Coles Saul Air sezon 5 pojawi się na Netflix?
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *