Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Arla otwiera elektrownię słoneczną w Tychowie w Polsce

Published

on

Arla otwiera elektrownię słoneczną w Tychowie w Polsce

Arla Foods otworzyła w Polsce elektrownię słoneczną o mocy 1620 MWh rocznie po zainwestowaniu około 3 milionów euro.

Instalacja znajduje się na miejscu w zakładzie przepakowywania firmy Arla w Tychowie, który został dotknięty przerwami w dostawie prądu i przerwami w dostawie prądu w czasie wojny na Ukrainie. Nowy system fotowoltaiczny pokryje około 85% całkowitego zużycia energii w obiekcie.

Wiceprezes wykonawczy i szef łańcucha dostaw, David Boulanger, skomentował: „To mądra inwestycja na wszystkich poziomach. Nie tylko ułatwia to zapewnienie ciągłości biznesowej naszym pracownikom, ale także obniża koszty operacyjne w zakładzie i tworzy bardziej zrównoważone źródło energii, otwierając drogę do przyszłych inwestycji energetycznych w regionie”.

Według Arli polska sieć energetyczna w dużej mierze opiera się na węglu, paliwie bardzo wysokoemisyjnym. Instalując własną elektrownię słoneczną, emisje można zmniejszyć o 1645 ton rocznie.

Boulanger dodał: „W Arla Foods chcemy być w czołówce zrównoważonego nabiału. Oznacza to również, że gdy nie ma trwałego rozwiązania, idziemy o krok dalej i tworzymy własne, i właśnie to zrobiliśmy w Tychowie. Chociaż nie jest to jedna z naszych największych witryn pod względem zużycia energii, pokazuje, że rozmawiamy, jeśli chodzi o ulepszanie naszych operacji i…[using] 100% odnawialnej energii elektrycznej w Europie do końca 2025 r.”

Koszty eksploatacji zostaną obniżone o ponad 75% rocznie, co ma przynieść zwrot z inwestycji po około siedmiu latach.

Elektrownia słoneczna Tychowo to najnowsza inwestycja Arla Foods w energię odnawialną po tym, jak firma nawiązała współpracę z 250 000 MWh rocznie w Danii i zainstalowała elektrownię słoneczną o mocy 2500 MWh rocznie w Bahrajnie.

READ  Polki przerywają usługę w proteście przeciwko zakazowi aborcji
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *