Connect with us

Świat

AP „zbulwersowana” izraelskim atakiem na jej biuro

Published

on

NOWY JORK (AP) – izraelski nalot zniszczył drapacz chmur w mieście Gaza W sobotę znajdowały się tam biura Associated Press i inne biura prasowe. Cały personel AP i freelancerzy bezpiecznie ewakuowali budynek.

Gary Pruitt, prezes i dyrektor generalny AP, wydał następujące oświadczenie:

Jesteśmy zszokowani i zbulwersowani, że izraelskie wojsko zaatakuje i zniszczy budynek, w którym mieści się biuro AP i inne organizacje informacyjne w Gazie. Od dawna znasz lokalizację naszego biura i wiesz, że są tam dziennikarze. Otrzymaliśmy ostrzeżenie, że budynek zostanie uderzony.

Rząd Izraela twierdzi, że budynek zawierał aktywa należące do wywiadu wojskowego Hamasu. Poprosiliśmy rząd izraelski o przedstawienie dowodów. Biuro AP mieści się w tym budynku od 15 lat. Nic nie wskazywało na to, że Hamas był w budynku lub że był aktywny w budynku. Aktywnie to sprawdzamy najlepiej jak potrafimy. Nigdy świadomie nie zagrozilibyśmy naszym dziennikarzom.

Szukamy informacji od rządu izraelskiego i współpracujemy z Departamentem Stanu USA, aby dowiedzieć się więcej.

To niezwykle niepokojący rozwój wydarzeń. O mały włos uniknęliśmy straszliwej utraty życia. Kilkunastu dziennikarzy AP i freelancerów było w budynku i na szczęście udało nam się ich ewakuować na czas.

Świat będzie wiedział mniej o tym, co dzieje się w Gazie z powodu dzisiejszych wydarzeń.

READ  Według badań WHO / ILO 745 000 ludzi umiera każdego roku z powodu długich godzin pracy
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.