Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Andrzej Duda: Nadal będę pełnić „funkcję arbitra niezależnego od zawirowań partyjnych” | Polityka

Published

on

Andrzej Duda: Nadal będę pełnić "funkcję arbitra niezależnego od zawirowań partyjnych" |  Polityka

W wywiadzie dla „Gazety Polskiej” Andrzej Duda Odniósł się do swojego przesłania w dniu zaprzysiężenia i podkreślił, że najważniejsze są dla niego sprawy polskie. Stwierdził, że rodzina, bezpieczeństwo, praca, inwestycje i godność to pięć rzeczy, które „symbolizują Polskę, która potrafi łączyć tradycję z nowoczesnością” i że o takiej Polsce marzy.

Andrzej Duda: Chcę infrastruktury jak w Niemczech czy we Francji

Zapytany o drugą kadencję prezydent powiedział, że chciałby, abyśmy zapomnieli o kryzysie, jaki wywołała za pięć lat pandemia koronawirusa i cieszył się rozwojem naszego kraju. Andrzej Duda ocenili, że dzięki dotychczasowym działaniom udało się w dużej mierze uratować polską gospodarkę.

– Bezrobocie nie wzrosło dramatycznie. Nie jest jednak tajemnicą, że światowa gospodarka wchodzi w okres kryzysu i będziemy musieli zmierzyć się z wieloma negatywnymi zjawiskami – zaznaczył prezydent.

Prezydent Andrzej Duda przyznał, że chciałby, aby polska infrastruktura była na tym samym poziomie, co w Niemcy lub Francji.

– Dlatego będziemy prowadzić wykopy na Mierzei Wiślanej lub budowę Centralnego Portu Komunikacyjnego i nowej sieci kolejowej. Chciałbym, żeby za pięć lat nikt nie pamiętał, że nasz kraj był kiedyś podzielony na Polskę A i Polskę B – powiedział Duda.

Obejrzyj wideo
Duda: W kampanii wyborczej nie udawałem kogoś innego niż ja

Prezydent o odbudowie rządu: Nie będę ingerował w decyzje koalicjantów

Zapytany o zmiany personalne w Kancelarii Prezydenta Andrzej Duda stwierdził, że „teraz jest nowy rozdział, nowe otwarcie”, więc może dojść do przetasowań wśród jego kolegów. Powiedział jednak, że nadal analizuje sytuację i nie zapowiedział żadnej konkretnej decyzji w tej sprawie. Prezydent odniósł się również do zapowiadanej jesienią odbudowa rządu. Polityk oświadczył, że nie zamierza ingerować w proces rozliczeń koalicjantów i sam będzie dalej „pełnił funkcję arbitra niezależnego od partyjnych zawirowań”.

READ  Koszykówka chłopców: Levi Tibbetts, Lizbona pokonuje Polskę w B-South Prelims

Andrzej Duda o opozycji: Po części zmierza w stronę alternatywnej rzeczywistości

Prezydent Andrzej Duda został zapytany o stanowisko posłów Platformy Obywatelskiej, którzy zapowiedzieli powołanie zespołu parlamentarnego, który miałby zbadać ważność i prawidłowość wyborów prezydenckich w 2020 roku.

– To smutne, że ta część opozycji w Polsce nadal nie potrafi uszanować decyzji, które Polacy podejmują na wolności wybory – powiedział prezydent, zaznaczając, że część opozycji zmierza „w stronę alternatywnej rzeczywistości, która utrudnia dialog w Polsce”.

Prezydent stwierdził również, że chciałby, aby Polacy pod koniec drugiej kadencji byli bardziej zjednoczeni.

– Chciałbym, żebyśmy wzmocnili nasze poczucie wspólnoty i mogli wspólnie pracować nad najważniejszymi dla nas kwestiami, takimi jak: bezpieczeństwo, wzmocnienie wzrostu gospodarczego oraz ochrona najważniejszych wartości, wokół których zawsze jesteśmy w stanie łączcie się – powiedział prezydent.

Zobacz też:

Córka Andrzeja Dudy. Kim jest Kinga Duda? Ma 25 lat i pracowała już w renomowanej kancelarii prawniczej w Londynie

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *