Connect with us

Zabawa

Anatomia hitu TV „Ty”: prawdziwa książka, twórca, globalny zasięg

Published

on

LOS ANGELES – Kiedy doświadczony producent telewizyjny Greg Berlanti został zaproszony do adaptacji powieści „Ty” o uwodzicielskiej czarodziejce z morderczą pasją, natychmiast zatrudnił byłego producenta „Supernatural” Serę Gamble jako swoją koleżankę.

Może zabrzmieć „strasznie”, ale było odwrotnie – tłumaczy Berlanti.

Książka Caroline Kepnes zawierała „wszystkie te wspaniałe rzeczy, które kocham w pisaniu Sery. Jest papkowaty i uzależniający, ale także bardzo inteligentny i sprytny i ma coś do powiedzenia o naszej kulturze, naszym społeczeństwie ”- powiedział.

„Ty”, z Pennem Badgleyem w roli gwałtownego i zrozpaczonego Joe, stał się światowym hitem na Netflix po niechętnej amerykańskiej premierze Lifetime. Dramat, który pochodzi z bestsellerowej serii powieści, przygotowuje się do czwartego sezonu. Zostanie ogłoszona data premiery.

„Zawsze bardzo trudno jest przewidzieć, jak będzie wyglądała telewizja, kiedy to robisz. Czujesz się jak w małej bańce produkcyjnej ”- powiedział Gamble, współtwórca i producent wykonawczy serialu z Berlanti. Jest gotowa do analizy sukcesu, który określa jako ekscytujący.

„Myślę, że jednym z powodów, dla których przyciąga ludzi na całym świecie, jest to, że to, co odkrywamy na temat miłości i obsesji, jest absolutnie uniwersalne i można je przetłumaczyć na dowolny ludzki język” – powiedziała.

„Każdy zna uczucie, że chce kogoś, kto może być dla niego zły i chce wiedzieć rzeczy, których tak naprawdę nie powinno się wiedzieć” – mówi Gamble, którego rodzice wyemigrowali z Polski do Stanów Zjednoczonych. „Nie rozumiem, dlaczego Stany Zjednoczone miałyby być inne niż Indie, Japonia czy gdziekolwiek indziej”.

Joe realizuje swoje niefortunne obiekty pożądania poprzez mieszankę klasycznego, osobistego stalkingu, połączonego ze szpiegostwem i manipulacją w mediach społecznościowych. Dzięki temu „Ty” może robić satyryczne siano, wśród innych nowoczesnych nawyków pozowania w Internecie i chęci ludzi do wzajemnego akceptowania wartości na Facebooku.

READ  Varun Dhawan świętuje Dzień Niepodległości w Dubaju, pozując z trójkolorową flagą przed Burdż Chalifa

Bela Bajaria, szef Global TV w Netflix, powiedział, że serwis streamingowy ma zaufanie do producentów Berlantiego, których obszerne filmy „Riverdale”, „The Flash” i „The Flight Attendant” oraz Gamble („Fizyczne”, „The Magicians” należą)), wraz z kapitanem serii Badgley („Plotkara”).

„Scenariusze miały naprawdę mocny głos i (historia) miały naprawdę świetny silnik thrillera” – powiedział Bajaria. „Dzięki lektorowi Penna było to bardzo indywidualne i bardzo zabawne, i czuliśmy, że będzie działać globalnie”.

Jesienią ubiegłego roku wydanie trzeciego sezonu „You” było przez cztery tygodnie numerem 1 wśród 10 najlepszych programów Netflix i spędziło w sumie osiem tygodni na liście, która obejmowała kilka sezonów jeden i drugi. Pokazowi towarzyszyły „Pokojówka” i „Tiger King 2”.

Dla Berlantiego, który otrzymał kopię powieści Kepnesa z 2014 roku od producenta Warner Bros., książka sprzedawała się jako projekt telewizyjny.

„Pożerałem go w weekend i był to czas, w którym ludzie zaczęli robić koncerty, a przynajmniej mówić o występach na uboczu” – powiedział. Doszedł do wniosku, że widzowie byliby równie chętni na przedstawienie, które przeniosłoby koncepcję na wyższy poziom. Musiał jednak współpracować z tym, co nazywał „właściwą osobą”.

Wchodzi Gamble, który pamięta, jak Berlanti przedstawił jej książkę z obietnicą, że „w ciągu pierwszych kilku stron zrozumie, dlaczego była tak intensywna”.

„Zostajesz umieszczony w głowie tego faceta i traktuje cię wszystkie jego prywatne myśli” – powiedział Gamble. „Jest coś genialnego w słuchaniu, doskonale szczerych, nieocenzurowanych myśli. Większość z nas, starając się być uprzejma i akceptowalna, i po prostu poruszając się po świecie, myśli o różnych rzeczach ”.

Potem przyszło krytyczne zadanie znalezienia aktora, którego portret zabójcy Joe mógłby wzbudzić sympatię publiczności pomimo wszelkich przeciwności.

„Przesłuchaliśmy do tej roli wielu naprawdę fantastycznych aktorów” i mieliśmy krótką listę kandydatów do testu przesiewowego, powiedział Gamble, producent serialu. Potem nadeszła wiadomość, że Badgley może być zainteresowany.

READ  Katarzyna Cichopek szczerze o swojej pracy w „M jak miłość”. Traktat zabrania jej zrobienia ważnej rzeczy. Raz go złamała i pożałowała

„Przyszedł do stołu jako gwiazda telewizyjna, więc proces jest inny dla kogoś takiego jak on. Mniej chodzi o wejście do pokoju pełnego ludzi na przesłuchanie, a bardziej o siedzenie z twórcami i po prostu rozmowę ”- powiedziała.

Badgley miał wątpliwości, czy zagrać postać, którą uważał za obrzydliwą, powiedział Gamble. Ale po serii dyskusji „wszyscy zdaliśmy sobie sprawę, że wszyscy zgodziliśmy się, dlaczego chcieliśmy poznać Joe i dlaczego chcieliśmy zrobić program”.

„Ty” z komicznym reliefem satyry nie jest dystopijnym koszmarem hitu Netflixa „Squid Game”. Ale czy to, ze swoim pokręconym bohaterem i niefortunnym zakończeniem, odzwierciedla ponure postawy młodszych pokoleń?

Gamble, sam Millennial, podchodzi do tego pytania z kreatywnego punktu widzenia.

„Mam te dwa impulsy jako artystka i są ze sobą w bezpośrednim konflikcie” – powiedziała. „Jednym z nich jest to, że chcę zanurzyć się w romantycznych historiach, ponieważ je kocham” – powiedziała. „Drugą jest to, że ja… naprawdę silny impuls, aby przyjrzeć się bliżej, jak nasza kultura tworzy warunki, w których tak wiele przemocy jest wyrządzane kobietom”.

„Stworzenie ciebie”, powiedział Gamble, „było procesem, który wielokrotnie udowadniał nam, że nie da się ich spleść”.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *