Connect with us

technologia

AMD Big Navi: osiąga „odległość plucia” wydajności GeForce RTX 3080

Published

on

Nadal testuję i bawię się moim nowym GeForce RTX 3080 – przepraszam, ale recenzja będzie tutaj 16 września i mamy to Artykuł o rozpakowywaniu NVIDIA GeForce RTX 3080 Founders Edition tutaj.

AMD Big Navi: Osiąga odległość plucia wydajności GeForce RTX 3080 05 |  TweakTown.com

Ale świat się nie zatrzymuje, a zwłaszcza nie teraz, gdy obie firmy wypuszczają swoje karty graficzne nowej generacji. Wiemy dużo o GeForce RTX 3080 i nie mogę powiedzieć więcej, ale porozmawiajmy o AMD – Nadchodzi Big Navipojawiają się nowe pogłoski o wydajności.

Moore’s Law is Dead jest “przekonany”, że AMD wyda nową kartę graficzną Navi 21 o wydajności w zakresie “Odległość plucia RTX 3080 pod względem wydajności sieci. Jeśli AMD nie „pokona” 3080, RTX 3070 z pewnością zostanie zniszczony”.

Jeszcze kilka uwag od MLID:

  • Przynajmniej w bezpośrednim sąsiedztwie RTX 3080 pod względem wydajności sieci. Jeśli AMD nie „pokona” 3080, RTX 3070 z pewnością zostanie zniszczony.
  • Znacznie bardziej wydajne niż wzmacniacze w pierwotnie zamierzonych zegarkach, chociaż mogą one nieco bardziej bezpośrednio konkurować z niektórymi modelami z 3080. Nawet gdy są popychani, nie spodziewam się, że te modele będą świniami mocy.
  • Potencjalnie mniejszy, niż wydaje się wielu ludziom, przynajmniej w porównaniu do wzmacniaczy. Specyfikacje, o których właśnie dowiedziałem się, są zbliżone do tego, co błędnie założyłem, że to Navi 22. Jest to możliwe dzięki niesamowitym usprawnieniom w zarządzaniu pamięcią masową i przepustowością poprzez RDNA. Miał nadejść z mniejszą przepustowością niż odpowiedniki NVIDII (po raz pierwszy od czasu przed GCN).
  • Oferuje możliwości śledzenia promieni, które przewyższają ogólnie Turinga, ale prawdopodobnie przewyższają wzmacniacze.
  • Brak potwierdzenia, jak AMD zareaguje na DLSS, ale „traktują to poważnie”. Stos oprogramowania jeszcze się nie potwierdził.

W poprzednich plotkach dotyczących MLID, Big Navi był opisywany jako 40-50% szybszy niż GeForce RTX 2080 Ti – gdzieś w zakresie GeForce RTX 3080, ale nie do końca. Słyszę też nowe plotki o wydajności „plucia na odległość” (którą zresztą lubię używać) GeForce RTX 3080.

READ  Zbliża się Zara Beauty, sekretny tatuaż Billie Eilish i inne nowości dotyczące urody

Ale już w styczniu 2020 roku napisałem artykuł zatytułowany „Karta graficzna AMD Big Navi: RTX 2080 Ti Killer, ale przegrywa z RTX 3080”.

Jeśli chodzi o czystą rasteryzację, źródła powiedziały mi, że Big Navi zbliży się do wydajności RTX 3080 – ale to będzie wojna cenowa, która będzie największa. Nie mamy pojęcia o wydajności ray tracingu, nacisnąłem każde źródło, które mam, a największe z nich powiedziało: „Nie słyszałem o występie od 3 miesięcy, tylko przecieki”.

Wydajność ray tracingu będzie kolejnym dużym osiągnięciem – być może AMD osiągnie świetną wydajność ray tracingu dzięki RDNA 2, ale jestem pewien, że NVIDIA absolutnie zdominuje te obszary (ale jestem gotowy na ponowne zaskoczenie).

  • prognoza: AMD jest bardzo konkurencyjne cenowo i zaskakuje swoją wysoką wydajnością energetyczną zbliżoną do GeForce RTX 3080. NVIDIA odwdzięcza się 20 GB wersją GeForce RTX 3080, która może nadążyć za kartą Big Navi z 16 GB RAM.
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *