Connect with us

technologia

Składany Razr drugiej generacji Motoroli ma 5G, lepsze aparaty i szansę na odkupienie

Published

on

Na początku tego roku Motorola ponownie wypuściła Razr, unowocześniając kultową markę telefonów z klapką z przyciągającym wzrok składanym wyświetlaczem, Androidem i wycenionym na 1500 USD. Ale zawiodło na wiele sposobówze skrzypiącym zawiasem, kiepskimi aparatami i słabą żywotnością baterii. Teraz Motorola próbuje wymienić swoją pierwszą składaną wersję na Razr drugiej generacji, który obsługuje 5G, lepsze aparaty i bardziej przydatne oprogramowanie.

Ogólny projekt nowego Razra wygląda bardzo podobnie do oryginalnego składanego. Wewnątrz telefonu znajduje się 6,2-calowy składany wyświetlacz 21,9: 9, a 2,7-calowy szybki wyświetlacz OLED na zewnątrz zapewnia dostęp do powiadomień i innych podstawowych funkcji. Również to samo: wysoka cena, która przy 1399 USD to zaledwie 100 USD mniej niż jego poprzednik.

Wewnątrz jest wiele zmian. Procesor to szybszy Snapdragon 765G (co pomaga dodać obsługę 5G), pamięć RAM została zwiększona do 8 GB (z 6 GB w oryginale), pamięć wewnętrzna została podwojona do 256 GB, a bateria jest większa niż 2800 mAh (co powinien), miejmy nadzieję, pomoże rozwiązać problemy z żywotnością baterii).

Zdjęcie: Motorola

Bardziej zauważalne zmiany sprzętowe to przeniesienie czytnika linii papilarnych na tył telefonu (od „podbródka”, gdzie znajdował się na oryginale) i całkowicie wyremontowane aparaty.

Aparaty oryginalnego Razra były, mówiąc prosto, kiepskie, z 5-megapikselowym aparatem do selfie i 16-megapikselowym aparatem głównym, które były praktycznie dobre tylko do fotografowania w bezpośrednim świetle słonecznym. Zaktualizowany model wydaje się zmieniać to na obu frontach. Kamera wewnętrzna to 20-megapikselowy czujnik, który robi 5-megapikselowe zdjęcia o czterech pikselach (prawdopodobnie lepszej jakości niż oryginał), a tylny aparat przeskakuje do 48-megapikselowego czujnika z nowo dodanym laserowym autofokusem -Czas z czujnika lotu i optycznej stabilizacji obrazu. Zewnętrzny wyświetlacz Razr i składany wyświetlacz pozwalają Ci używać tego mocniejszego głównego aparatu również do selfie – chociaż będziemy musieli sprawdzić, czy Motorola rzeczywiście zdołała poprawić wydajność, szczególnie w słabym świetle.

Inną dużą zmianą jest 5G, ale jest mniej interesujący, niż się wydaje Motorola, szczególnie w przypadku telefonu za 1399 USD. Nowy Razr obsługuje tylko sieci poniżej 6 GHz, a nie szybszy wariant mmWave. To coś, co widzieliśmy już na innych składanych urządzeniach, takich jak najbardziej bezpośredni konkurent Razr. Samsung Galaxy Z Flip 5GAle nadal jest to rozczarowujące, zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że prędkości mmWave są o wiele większe niż dzisiejsze wdrożenia poniżej 6 GHz, przynajmniej w USA.

Motorola sprawia, że ​​nowy Razr jest znacznie bardziej dostępny. Tam, gdzie oryginał był dostępny wyłącznie w Verizon w USA, nowy model będzie zarówno odblokowany, jak i sprzedawany za pośrednictwem AT&T i T-Mobile. (Verizon jest tym razem szczególnie nieobecny, prawdopodobnie z powodu braku obsługi mmWave.)

Zdjęcie: Motorola

Wreszcie Motorola kładzie nacisk na ulepszenia oprogramowania, które zostały wprowadzone w nowym Razr z rozszerzoną funkcjonalnością wyświetlacza zewnętrznego (coś, co Motorola już oferowała z jednym dla oryginalnego Razr Aktualizacja oprogramowania na początku tego roku). Nowe oprogramowanie działa bardziej jak zwykły Android, z dostępem do szerokiej gamy aplikacji, w tym Map Google, YouTube, gier oraz możliwością odpowiadania na wiadomości tekstowe bez otwierania telefonu.

Największą rzeczą, której brakowało w zapowiedzi, jest ostateczne ulepszenie systemu zawiasów, który był jednym z największych problemów z oryginalnym modelem. Motorola twierdzi, że „zebrała informacje zwrotne od właścicieli Razr” i nowy model powinien być używany codziennie przez okres do pięciu lat, nawet przez zaawansowanego użytkownika, który odwraca telefon w górę iw dół 100 razy dziennie. Nie ma jednak wzmianki o konkretnych ulepszeniach w zakresie trwałości lub wytrzymałości zawiasu lub wyświetlacza.

Razr drugiej generacji zostanie odblokowany później tej jesieni za 1399,99 USD w witrynach Best Buy, B&H Photo, Amazon i Motorola. Jest również sprzedawany za pośrednictwem AT&T i T-Mobile.

READ  Wii U otrzymuje pierwszą aktualizację oprogramowania systemowego od 2018 roku
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *