Connect with us

technologia

Google w końcu zabija dziesięcioletnią wersję Androida

Published

on

Zdjęcie Nexusa S leżącego w kryjówce z oryginalnym ekranem głównym Androida Gingerbread

Piernik z Androidem, żyłeś dobrym życiem. Teraz czas na odpoczynek.
zdjęcie: Gizmodo

Niezależnie od tego, czy prowadzisz go, aby poczuć nostalgię lub zbyt długo trzymasz urządzenie, czas pożegnać się z dziesięciolatkiem Piernik z Androidem. Google oficjalnie przechodzi na emeryturę.

Od września 27, Firma nie będzie już zezwalać urządzeniom ze starszą wersją Androida 2.3.7 lub starszym na łączenie się z usługami Google, skutecznie odcinając znaczną część użytkowników Androida. „Jeśli zalogujesz się na swoim urządzeniu po 27 września, możesz otrzymać błędy nazwy użytkownika lub hasła podczas próby korzystania z produktów i usług Google, takich jak Gmail, YouTube i Mapy” – ostrzega urzędnik. Wkład wspólnotowy.

Jeśli urządzenie, z którego korzystasz, można uaktualnić do systemu Android 3.0 lub nowszego, Google poprosi Cię o dalszy dostęp do aplikacji i usług Google. A jeśli nie możesz zaktualizować tego konkretnego urządzenia do nowszej wersji systemu operacyjnego, możesz spróbować zalogować się na swoje konto za pomocą przeglądarki mobilnej.

Gingerbread to siódma wersja Androida i prawdopodobnie jedna z najbardziej kultowych w historii platformy, ponieważ jako pierwsza w pełni uruchomiła roczny plan aktualizacji. Wersja pozostała na solidne 10 Miesiące w porównaniu ze zwykłymi trzema, które wtedy były wzorcem. Google w końcu skupiło się na wersji Androida 3.0 Honeycomb przeznaczonej tylko na tablety i następnej wersji na smartfony był Android 4.0 Ice Cream Sandwich.

Gingerbread wprowadził do Androida szereg funkcji, na których nadal polegamy, takich jak metoda kopiowania i wklejania „naciśnij i wybierz”. Lebkuchen umożliwił także przełączanie między dwoma kamerami – jedną skierowaną do przodu, a drugą do tyłu – oraz obsługę NFC, która utorowała drogę do płatności bezprzewodowych. Przyniosła nam nawet pierwsze jajko wielkanocne na Androida, które stało się integralną częścią tradycji platformy, zwłaszcza wśród jej lojalnych użytkowników.

Android jako mobilny system operacyjny ewoluował wykładniczo od czasu premiery Gingerbread w grudniu 2010 roku. Google wykonało wiele pracy, wyodrębniając części systemu operacyjnego, aby można je było szybciej aktualizować. Jak dotąd to się sprawdziło wydajniejszy sposób publikowania aktualizacji funkcji, co zaowocowało większą parzystością między urządzeniami Platforma. Ale to nie tak się zaczęłodlatego niektóre starsze wersje otrzymują czapkę.

NS Ars Technica wyjaśnia, że ​​blokowanie dostępu Gingerbread do aplikacji i usług Google jest usługą dla reszty systemu operacyjnego Android. Te starsze wersje Androida nie mają dostępu do najnowszych funkcji bezpieczeństwa, takich jak uwierzytelnianie dwuskładnikowe, co oznacza, że ​​nie są dostępnenie jest już tak bezpieczny w dzisiejszym świecie.

Android Honeycomb tylko na tablety to najstarsza wersja, z której możesz teraz korzystać, ponieważ opiera się na stosunkowo nadal używanej opcji logowania się na konto Google za pośrednictwem przeglądarki. Podobnie jak w przypadku surfowania po Internecie na maszynie wirtualnej z wtyczkami z 1998 r., ze starszym urządzeniem z Androidem trudniej jest wejść w wyobraźnię bez pomocy trzecia strona Oprogramowanie. W każdym razie mniej niż 0,2% użytkowników Gingerbread jest dzisiaj na Gingerbread, więc przynajmniej nie będzie żadnych masowych zakłóceń, gdy wersja zostanie oficjalnie przeniesiona na Great OS Graveyard.

READ  Zestaw Lego do gry Horizon Forbidden West na PlayStation już w maju
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.