Connect with us

Świat

Ambasador Ukrainy mówi Elonowi Muskowi, żeby się odpieprzył po tym, jak szef Tesli próbuje przeprowadzić na Twitterze ankietę na temat rozwiązania konfliktu

Published

on

Ambasador Ukrainy w Niemczech oddał strzał do Elona Muska po tym, jak szef Tesli przeprowadził na Twitterze sondaż, aby zakończyć rosyjską inwazję na Ukrainę.

Musk przedstawił szereg pomysłów na rozwiązanie konfliktu i wezwał swoich zwolenników do głosowania „tak” lub „nie” nad jego propozycjami, w tym formalnego zezwolenia Rosji na aneksję Krymu.

„Jedynym rezultatem jest (sic!), że teraz żaden Ukrainiec nie kupi twojego pieprzonego gówna Tesli. Powodzenia” – napisał ambasador Andrij Melnyk.

A prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski przeprowadził nawet własny sondaż na Twitterze, pytając swoich zwolenników, którego Elona Muska wolą: „Ten, który wspiera Ukrainę” czy „Ten, który wspiera Rosję”.

Miliarder został zaatakowany przez pana Melnyka po tym, jak przedstawił serię konkretnych propozycji pokojowych mających na celu zakończenie konfliktu, który teraz trwa ósmy miesiąc.

„Powtórka wyborów w anektowanych regionach pod nadzorem ONZ. Opuść Rosję, jeśli taka jest wola ludu” – napisał Musk.

„Krym jest formalnie częścią Rosji od 1783 r. (aż do błędu Chruszczowa).

„Zaopatrzenie w wodę na Krymie jest zabezpieczone. – Ukraina pozostaje neutralna.”

Najbogatsza osoba na świecie dodała wtedy: „Najprawdopodobniej tak się skończy – tylko pytanie, ilu do tego czasu umrze.

„Warto również zauważyć, że możliwym, choć mało prawdopodobnym wynikiem tego konfliktu jest wojna nuklearna”.

Dodał później: „Rosja prowadzi częściową mobilizację. Idą na pełną mobilizację wojenną, gdy Krym jest zagrożony. Śmierć po obu stronach będzie druzgocąca. Rosja ma ponad trzykrotnie większą populację Ukrainy, więc zwycięstwo Ukrainy w wojnie totalnej jest mało prawdopodobne. Jeśli zależy ci na narodzie Ukrainy, szukaj pokoju”.

Republikański kongresman Adam Kinzinger również przyłączył się do kpin z pana Muska.

„Ten pomysł przypomina mi studia społeczne czwartej klasy, gdzie opracowaliśmy plan pokojowy między ZSRR a USA. Doszliśmy do wniosku, że jeśli Gorbaczow i Reagan zostaną kiedyś zmuszeni do jedzenia amerykańskiego, a raz rosyjskiego, zostaną przyjaciółmi. Naprawdę” – napisał na Twitterze.

READ  Japońska Kishida i indyjski Modi omawiają reakcję na kryzys na Ukrainie

Ukraiński dyplomata Sergiy Kyslytsya, który jest stałym przedstawicielem tego kraju przy ONZ, również zaatakował Muska na Twitterze.

„Następnym razem, gdy będę potrzebować hydraulika, zadzwonię (Elon Musk). Nie zajmuje się hydrauliką?! No to co się u diabła dzieje, dlaczego mówi o stosunkach międzynarodowych i prawie krajowym? Nawiasem mówiąc, dobry hydraulik jest lepszy niż opinie Muska z drugiej ręki na temat terytorium nielegalnie okupowanego przez obcy naród”.

Musk był wcześniej popularną postacią wśród wysokich rangą ukraińskich polityków po tym, jak jego sieć satelitów internetowych Starlink pomogła utrzymać łączność w kraju podczas konfliktu.

Dwa dni po niesprowokowanym ataku Rosji na kraj w lutym Mychajło Fiodorow, wicepremier Ukrainy tweetował bezpośrednio do pana Muskai wezwał go do wysłania sprzętu Starlink.

A dwa dni później polityk Dodał zdjęcie z pierwszego pokazu Przyjazd na Ukrainę.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.