Connect with us

technologia

Amazon dodaje urządzenia zasilane bateryjnie Ring E2EE • Rejestr

Published

on

Amazon dodaje urządzenia zasilane bateryjnie Ring E2EE • Rejestr

Zasilane bateryjnie kamery bezpieczeństwa Ring z dzwonkiem wideo mogą wreszcie umożliwić pełne szyfrowanie (E2EE).

Posunięcie to rozszerza tę funkcję prywatności i bezpieczeństwa, która została wprowadzona w ich urządzeniach przewodowych i wtyczek w zeszłym roku.

„Uważamy, że powinniśmy oferować pełen zakres opcji prywatności jak największej liczbie klientów” – powiedział Ring blogować na rozszerzeniu E2EE.

Domyślnie Ring szyfruje już filmy wideo, gdy są one przesyłane i przechowywane na serwerach Ring. Jednak dodanie E2EE powinno zapewnić, że tylko właściciel pierścienia będzie mógł uzyskać dostęp i oglądać filmy, ponieważ niezbędny klucz do odszyfrowania danych jest przechowywany na urządzeniu podłączonym do konta.

Jako firma zajmująca się inteligentnym domem wyjaśniono w poprzednim blogu o funkcji prywatności:

Właściciele pierścieni mogą dowiedzieć się, jak skonfigurować wideo E2EE tutaj. Aktualizacja zabezpieczeń, przynajmniej teoretycznie, uniemożliwia osobom trzecim dostęp do wiadomości lub filmów.

Mogłoby to osłabić przytulną relację Amazona z glinami. Jeden z wiceprezesów giganta technologicznego przyznał niedawno, że w 2022 roku 11 razy przekazał materiał z Ringu amerykańskim organom ścigania bez zgody właścicieli urządzeń.

Jednak w przypadku E2EE tylko właściciele urządzeń mogą uzyskać dostęp do materiału filmowego, jeśli system działa zgodnie z opisem. Oznacza to, że jeśli kamera dzwonka znajduje się w pobliżu placówki medycznej, która wymaga wideo Ring, nie można jej użyć do postawienia zarzutów kryminalnych przeciwko osobom starającym się o aborcję, na przykład w Ameryce po Roe lub w innych krajach, takich jak Polska, którą oferuje procedura.

Nie ma tu nic do zobaczenia, oficerze – lub wannabe łowca nagród.

Ruch ten pojawia się również, ponieważ co najmniej jedno amerykańskie miasto rozważa przepisy, które pozwoliłyby policji na używanie prywatnych kamer bezpieczeństwa, takich jak te w dzwonkach Ring, do celów nadzoru w czasie rzeczywistym.

READ  Super Mario All-Stars opuszcza sklepy 31 marca

Według EFF i ACLU nawet bez prawa dotyczącego ksiąg policjanci z San Francisco rzekomo już używali prywatnych kamer bezpieczeństwa – bez zgody zarządu – do szpiegowania protestujących po zabójstwie George’a Floyda przez policję w 2020 roku. Dwie organizacje złożył pozew przeciwko miastu i hrabstwu San Francisco w zeszłym miesiącu.

Wraz z rozszerzeniem E2EE Ring dodał również jeden usługa Dzięki temu subskrybenci mogą usuwać urządzenia z konta Ring oraz zachować lub usunąć filmy i inne wydarzenia z tego urządzenia przed jego usunięciem.

Klienci, którzy chcą zachować filmy i wydarzenia, mogą uzyskać do nich dostęp za pośrednictwem konta Ring po dezaktywacji urządzenia lub przeniesieniu go na innego użytkownika. ®

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *