Podsumowanie Ligi Mistrzów: Robert Lewandowski z Barcelony zdobywa hat-tricka w pierwszym występie w Europie od czasu dołączenia | wiadomości piłkarskie

Podsumowanie Ligi Mistrzów: Robert Lewandowski z Barcelony zdobywa hat-tricka w pierwszym występie w Europie od czasu dołączenia |  wiadomości piłkarskie

Robert Lewandowski strzelił hat-tricka, gdy Barcelona otworzyła sezon Ligi Mistrzów wygodnym zwycięstwem 5:1 nad Viktorią Pilsen na Camp Nou.

Franck Kessie poprowadził zespół La Liga po 13 minutach, zanim Pilzno wydawało się, że otrzymał rzut karny za faul na skrzydłowym Johna Mosquerę przez Andreasa Christensena, ale decyzja została unieważniona po przeglądzie VAR.

Lewandowski strzelił drugiego gola w 34. minucie, swojego szóstego gola w Barcelonie od czasu przeprowadzki latem z Bayernu Monachium.

Jan Sykora sprawił, że podróżujący czescy kibice uczcili, gdy minął Marc-Andre ter Stegen, podczas gdy VAR decydował o bramce z boku.

Jednak Lewandowski zwiększył prowadzenie Barcy jeszcze bardziej, gdy w doliczonym czasie pierwszej połowy pokonał Ousmane’a Dembele.

Polski napastnik strzelił potrójną koronę w 67. minucie, kiedy strzelił z woleja z krawędzi pola Pilzna i zdobył 89 goli w Lidze Mistrzów, a piąty dołożył rezerwowy Ferran Torres.

W drugiej grze Grupy C Bayern Monachium wygrał 2-0 Inter Mediolan z wczesnym golem Leroy Sane i samobójczym golem obrońcy Danilo D’Ambrosio w drugiej połowie.

Obrazek:
Leroy Sane był zaangażowany w oba gole, gdy Bayern Monachium rozpoczął sezon od zwycięstwa

Neapol odcisnęli swoje piętno w grupie A imponującą wygraną u siebie 4-1 Liverpool.

leśniczyPierwszy rewanż fazy grupowej Ligi Mistrzów po 12-letniej nieobecności zakończył się porażką 4:0 ajax – gdzie Szkoci przegrywali 3:0 w 33 minuty.

Tottenham rozpoczął grupę D z wygraną 2-0 u siebie Marsyliaktóry grał większość drugiej połowy z 10 mężczyznami.

Sportowa Lizbona wygrał 3-0 Eintracht Frankfurt z bramkami w drugiej połowie Marcus Edwards, Trincao i Nuno Santos.

Marcus Edwards świętował swój pierwszy start w Lidze Mistrzów, strzelając bramkę, gdy Sporting Lizbona pokonał Frankfurt
Obrazek:

W grupie B doszło do późnego dramatu w Wanda Metropolitano, gdy Antoine Griezmann wszedł z ławki rezerwowych, aby zdobyć bramkę w doliczonym czasie. Atletico Madrid uderzyć opłata pocztowa 2-1

READ  Sergio Ramos nagle zmienił zdanie. Alert Realu Madryt. Media już znają piłkę nożną

W drugiej połowie nastąpiło długie opóźnienie, kiedy pomocnik Porto Otavio został uniesiony na noszach po kolizji.

Porto zostało następnie zredukowane do 10 mężczyzn na dziewięć minut przed końcem, po tym, jak napastnik Mehdi Taremi otrzymał drugą żółtą kartkę.

Atletico myślało, że wygrali, gdy strzał Mario Hermoso został odbity na początku około 11 minut doliczonego czasu gry, ale Mateus Uribe wyrównał po rzucie karnym.

Był jednak późny dramat, kiedy Griezmann, który został ponownie sprowadzony z ławki tuż po godzinie, wśród doniesień, że klub nie chciał wywołać klauzuli, aby kupić go na stałe od Barca, skinął głową Wilde’owi z rogu Uroczystości uruchomić pomoc domową.

Klub Brugge uderzyć Bayer Leverkusen 1-0 na stadionie Jana Breydela po bramce obrońcy Abakara Sylli pod koniec pierwszej połowy po tym, jak piłka bramkarza Lukasa Hradecky’ego przekroczyła linię z rzutu rożnego.