Connect with us

Gospodarka

Allegro wybiera byłego dyrektora Amazona Perticucciego na CEO

Published

on

Allegro, witryna e-commerce z siedzibą w Polsce, będzie miała nowego dyrektora generalnego w osobie Roya Perticucciego, który ma wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu handlu detalicznego i e-commerce komunikat prasowy powiedział.

Zastąpi go Francois Nuyts 1 września.

Perticucci ma doświadczenie w Amazon, gdzie kierował europejskimi operacjami / obsługą klienta dla firmy i przez pewien czas pełnił tę samą rolę w Ameryce Północnej.

Wcześniej pełnił duże role w innych sieciach handlowych, takich jak Ahold, Dixon’s i Tesco.

W Tesco był odpowiedzialny za rozwój domowych zakupów spożywczych, ponieważ firma szybko się rozwijała w tym okresie. Uruchomił pierwszy internetowy „ciemny sklep” i hurtownię wina Tesco.

Cytowany w komunikacie prasowym powiedział, że jest podekscytowany dołączeniem.

„Allegro, już najpopularniejszy gracz e-commerce na największym rynku wschodnioeuropejskim, robi postępy w rozszerzaniu swojej obecności w Europie Środkowej i poza nią” – powiedział. „Jestem bardzo podekscytowany, że mogę wnieść moje doświadczenie i być częścią tej wyjątkowej podróży. Będziemy kontynuować strategiczną ścieżkę obraną przez firmę, ponieważ potrzeby konsumentów pozostaną – najszerszy możliwy wybór, najlepsza możliwa cena i jak największa wygoda pozostają kluczem.”

Allegro również niedawno podało, że jego przychody osiągnęły 1,3 miliarda dolarów, czyli 5,35 miliarda złotych, w 2021 r. – o około 34% więcej niż w 2020 r., zgodnie z publikacją wyników firmy za czwarty kwartał.

Zobacz też: Motorem wzrostu eComm Allegro w 2021 roku będzie BNPL, Delivery Network

Firma pochwaliła się około 13,5 milionami klientów i powiedziała, że ​​spodziewa się powtórzyć wzrost w 2022 roku.

„W zeszłym roku chodziło o znaczące postępy w przygotowaniu Allegro do przyszłego rozwoju” – powiedział Nuyts w komunikacie prasowym.

Nuyts dodał, że firma daje swoim klientom możliwość wyboru spośród ponad 250 milionów produktów od ponad 130 000 sprzedawców. Allegro powiedziało, że jego sukces był spowodowany uruchomieniem takich funkcji, jak Allegro Pay, metoda BNPL, która w zeszłym roku wygenerowała 476 milionów dolarów pożyczek.

READ  Polski minister spraw zagranicznych odwiedza Iran i wzywa do „pilnego porozumienia” w sprawie JCPOA

——————————

NOWE SZCZEGÓŁY PŁATNOŚCI: W JAKI SPOSÓB PRZEDSIĘBIORSTWA MEDIALNE I FINANSE KONSUMENCKIE MOGĄ POPRAWIĆ DOŚWIADCZENIE Z PŁATNOŚCI

Na około: Ponad połowa firm użyteczności publicznej i Consumer Finance jest w stanie cyfrowo przetwarzać wszystkie miesięczne płatności rachunków. Kopacz? Tylko 12% z nich to robi. The Digital Payments Edge, współpraca między PYMNTS i ACI Worldwide, przeprowadziła ankietę wśród 207 specjalistów ds. rozliczeń i windykacji w tych firmach, aby dowiedzieć się, dlaczego pełna cyfryzacja pozostaje nieuchwytna.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.