Connect with us

Zabawa

Alexandra Terbiska z Nagrodą Onetu Festiwalu Gdynia za „Inni ludzie”

Published

on

  • Onet tradycyjnie otrzymał medal podczas imprezy młodzieżowej na 46. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni
  • Laureatem Nagrody Onetu – Odkrycie FPFF – została Aleksandra Terbiska, reżyserka i scenarzystka „Innych ludzi”, według Doroty Masowskiej.
  • Jak relacjonuje Masłowska, znajomość Terpińskiej zaczęła się w… jacuzzi
  • W ostatnich latach nagrody otrzymali m.in. Olga Chagdas, Bartos Belinya i Magdalena Kulinyk.
  • Więcej informacji można znaleźć na stronie głównej Onetu

Zwycięzcę wyłoniło jury pod przewodnictwem Dominiki Olszyny, szefowej ds. kultury i stylu życia Onetu, spośród autorów wszystkich filmów prezentowanych na festiwalu. Wśród nich byli dziennikarze Onet Kultura – Dominic Jedlinsky i David Dudko.


“Określić życie w Polsce naruszającej strefę komfortu widza i perfekcyjną adaptację żywej, pełnej napięcia powieści Doroty Masowskiej” – mówi powód przyznania Nagrody im. Aleksandry Terbiskiej.

Alexandra Terbiska z Nagrodą Onetu na Festiwalu w Gdyni. „Omiń wykresy”

To był fajny materiał, ale trudny do przetłumaczenia. Jesteśmy proszeni o przekroczenie i ponowne wymyślenie planów, wszystkiego, co już wiemy i wiemy. To było nie lada wyzwanie i fajna przygoda – mówiła Terbiska podczas konferencji prasowej w Gdyni, opisując cytat z powieści opublikowanej w 2018 roku. Dorota Masowska.

Jacek Beller ma pełną rolę w filmie Inni ludzie.

Z jednej strony dało mi to swobodę pisania scenariusza i wybierania rzeczy, które mnie interesują w książce. Kazała mi zrobić z nią to, co chcę. Z drugiej strony fajnie było robić to od czasu do czasu Sprawdzenie autentyczności Sprawdź z Dorotą, czy taki jest trend, czy też słyszy ten tekst w ten sam sposób – relacjonowała współpracę z Masłowską.

Kim jest twórca „Innych ludzi” Alexandra Terbiska?

Alexandra Terbiska studiowała reżyserię na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach i psychologię we Wrocławiu. Doświadczenie zdobywała jako asystentka Wojciecha Smarzowskiego w filmach „Kler”, „Wołyń” i „Pod mocnym aniołem”. Choć projekt „Inni ludzie” jest jej reżyserskim debiutem, to już odniosła sukces w swoich krótkometrażowych produkcjach.

READ  Silne ostrzeżenie od Mayo Doctor o wariancie Delta COVID - CBS Los Angeles

Święto Umarłych z Jasmine Pollack i Ewą Dakoską zdobyło specjalną nagrodę Hollywood Eagles. „Najpiękniejsze fajerwerki wszech czasów”, w których zagrali m.in. Justyna Wasilewska, Jacek Beler i Piotr Polak, otrzymały Rail d’Or i Canal+ na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes w 2018 roku.

To właśnie „Najpiękniejsze fajerwerki wszechczasów” zwróciły uwagę laureatki nagrody Nike Doroty Masłowskiej, która jako pierwsza zaproponowała Terpińskiej reklamę książki, reklamowanej jako „polifoniczne zwierzę guzowate”.

Masłowska zdradziła, że ​​twórcy spotkali się w… jacuzzi na Festiwalu Młodzi i Film w Koszalinie. – Cieszę się, że mój scenariusz prezentuje kobieta, która wydobywa bardzo różne treści i kontekst z tego, co zwykle czytają reżyserzy. Kiedy pisałam „Inni ludzie”, cały czas widziałam w głowie ogromny film, od którego dostałam gęsiej skórki – skomentowała Masłowska.

Jak potoczy się kariera Terpińskiej? Wkrótce zobaczymy film „Planeta singli. Osiem historii”, które pomogłem stworzyć. Na razie nie wiadomo, czego się spodziewać, ale przy „innych ludziach” nazwisko reżysera może być gwarancją sukcesu.

Nagroda Onetu – Odkryj Festiwal Polskich Filmów Fabularnych. Informacja

Nagroda Onetu – Odkryj Festiwal Polskich Filmów Fabularnych – przyznawana jest najciekawszym twórcom w Gdyni. Do tej pory otrzymałeś go m.in.: Olga Chagdas – Reżyser i współscenarzysta filmu „Nina”, znanego jako jedna z najważniejszych produkcji Onetu Kultura 2018 roku; Bartosz Pelinia Zagrał główną rolę w nominowanym do Oscara „Ciało Boga” Jana Komasy or Magdalena KulnikZagrała w filmie „Pot” Magnusa von Horna, co uczyniło ją jednym z głównych wyborów do Cannes 2020.

46. ​​Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni Trwa od 20 do 25 września 2021 roku. Ostatniego dnia, podczas gali zamknięcia w Teatrze Muzycznym, dowiadujemy się, kto zdobędzie najważniejszą nagrodę festiwalu – Złote Lwy. O tę nagrodę walczy 16 produkcji. Redakcja: reżyser i scenarzysta Andrej Parasky (przewodniczący jury), aktorka Joanna Colleg, kompozytor Mikoaj Trzaska, pisarz, dramaturg i scenarzysta Robert Paulisto, operator, reżyser i scenarzysta Bogdan Dziorski, czeski filmoznawca Emiliań Mira Haviarova oraz projektant kostiumów Dorocurin Agzyska .

READ  Ogłoszono datę premiery Wiedźmina: Koszmar Wilka
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *