Connect with us

Nauka

Przyjaciele Norbury Park zbierają wolontariuszy do zbierania śmieci, aby walczyć z „niekończącym się” bałaganem

Published

on

Przyjaciele z Norbury Park zbierają śmieci

Nadesłane przez Przyjaciół Norbury Park

Grupa społeczna w Croydon zebrała zespół wolontariuszy zbierających odpady, aby utrzymać porządek w Norbury Park.

Grupa Friends of Norbury Park dąży do utrzymania przestrzeni publicznych Croydon Bezśmieciowa po zajęciu terenu wokół parku stała się hotspotem dla śmieci ze względu na liczbę osób, które piją i zamawiają tam jedzenie na wynos.

Jenni Rodgers, członkini Friends of Norbury Park, uważa, że ​​bankructwo Rady Croydon przyczyniło się do gromadzenia śmieci.

Powiedziała: „To po części opowieść o Zarządzie. Od czasu swojego bankructwa Zarząd był zmuszony ograniczyć wiele podstawowych usług w parku, takich jak sprzątanie, naprawy, przycinanie i konserwacja.

„Ale to również kwestia naszej społeczności – jest to wspólna przestrzeń, o którą wszyscy musimy aktywnie dbać.

“To bardzo smutne, dostaliśmy tę piękną przestrzeń i jako społeczność po prostu się nią nie zajmujemy. Powszechne jest posiadanie dosłownie setek wyrzuconych butelek i puszek wokół drzew i przylegających do placów zabaw dla dzieci. Ten śmieci dotyka wszystkich. “

Norbury Park znajduje się w Croydon, na skraju Lambeth i jest zarządzany przez Surrey Wildlife Trust. Przestrzeń jest wystarczająco duża, aby pomieścić 40 gatunków roślin kwitnących.

Grupa Friends of Norbury Park stworzyła również oznakowanie w parku, za które opłaciło lokalne centrum opieki dziennej, które korzysta z parku, aby uzyskać dostęp do miejsca zabaw dla dzieci.

Napisane w wielu językach znaki są skierowane do pijących, którzy zaśmiecają pomieszczenia i mogą nie zdawać sobie sprawy z tego, że miejscowi sprzątają po nich.

Sklepy Croydon, w tym te skierowane do konkretnych narodowości od Polski po Bałtyk, zgodziły się umieszczać znaki w swoich firmach w nadziei, że dotrą do szerszej społeczności. Bułgarski, litewski, polski i łotewski pojawiają się na tablicach, aby pomóc w nawiązaniu kontaktu z tymi społecznościami, które często korzystają z parku.

READ  Jeff Bezos rezygnuje ze stanowiska dyrektora generalnego Amazon

Skontaktowano się z Radą Croydon w celu uzyskania komentarzy.

Reklamodawca Croydon obejmuje obszary, w tym między innymi Coulsdon, Purley, Selsdon, Shirley, Thornton Heath i Croydon w londyńskiej dzielnicy Croydon.

Otrzymuj najnowsze wiadomości, aktualizacje, rzeczy do zrobienia i nie tylko na temat Croydon Kanał InYourArea.


Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *