Connect with us

Zabawa

Alexander Payne „Oglądam każdy dobry film”

Published

on

Filmowiec Alexander Payne był zajęty tworzeniem swojego najnowszego filmu Dark komedia, Resztki, przez całą zimę 2022 w Bostonie, co przeszkadzało mu podczas oglądania filmów. „Nie jestem na bieżąco z najnowszymi filmami” – przyznaje. „Byłem bardzo zajęty. Jednak widziałem kilka filmów na Festiwalu Filmowym w Telluride. To moc psa był wspaniały, m.in. Bohater był genialny i potężny, i Czerwona Rakieta był taki dziki i interesujący.”

Co wybiera Alexander Payne, kiedy ma czas usiąść i obejrzeć film? „Lubię wszystko, co dobre” – dzieli się. „Jestem dość katolikiem, mały c, w moim guście. Oglądam więc wszystko, a właściwie każdy dobry film. Ale głównie oglądam stare filmy i szczególnie lubię westerny”.

Payne wskazuje, że „Większość amerykańskich filmów nie jest świetna każdego roku, ale istnieje ograniczona liczba doskonałych filmów, które mają trafić do kin i otrzymać nagrody. Te 10 do 20 filmów stanie się tematem rozmów. To się nie zmieniło. Ale ogólnie, między premierami kinowymi a obfitością transmisji strumieniowych, cieszę się po prostu, że filmowcy mogą robić swoje”.

Alexander Payne opowiada o swoich ulubionych filmach

„Widziałem wiele filmów ze wszystkich dekad i różnych krajów, ale zawsze wracam do hollywoodzkich filmów od niemych do lat 70.” – mówi dwukrotny zdobywca Oscara. twórcy filmów. „Lubię też klasyczne filmy japońskie i włoskie z lat 40-tych, 50-tych, 60-tych i 70-tych. Dla mnie są to największe kina: amerykańskie, włoskie i japońskie. Oczywiście francuski też, ale mój gust jest bardziej w kierunku filmów japońskich i włoskich”.

Chociaż przyznaje, że lista często się zmienia, oto pięć ulubionych filmów Alexandra Payne’a:

– Nowoczesne czasy: Charlie Chaplin napisał i wyreżyserował tę amerykańską niemą komedię z 1936 roku. nowoczesne czasy wyróżnia się tym, że jest ostatnim filmem, w którym występuje postać Chaplina Little Tramp i po raz pierwszy jego głos został usłyszany w filmie. W 1989 roku został wpisany przez Bibliotekę Kongresu do Narodowego Rejestru Filmów Stanów Zjednoczonych za „znaczący kulturowo, historycznie i estetycznie” wkład w historię filmu.

READ  Wioślarze Victoria są wśród kanadyjskich finalistów Pucharu Świata w Wioślarstwie - Victoria News

— Siedmiu samurajów: Akira Kurosawa był współautorem, montażem i reżyserem tego epickiego dramatu o samurajach z 1954 r. Opublikowano w 1586 r., Siedmiu samurajów opowiada o rolniczej wiosce, która zatrudnia siedmiu samurajów bez pana do walki z bandytami, którzy ukradli ich plony. W ankiecie BBC International Critics z 2018 roku został uznany za najlepszy film obcojęzyczny wszech czasów.

– Dzika kiść: To jedna z rekomendacji Payne’a dla Best Western. Film z 1969 roku z udziałem Williama Holdena i Ernesta Borgnine’a był wówczas uważany za kontrowersyjny ze względu na graficzną przemoc. Dziki grono opowiada historię starzejącego się gangu banitów z meksykańskiej granicy, który w 1913 roku starał się dostosować do rozwoju współczesnego świata. Być może Payne docenia przełomową edycję, która zawierała skomplikowane, szybkie, wielokątne cięcia zarówno z klatkami normalnymi, jak i zwolnionymi.

– Być albo nie być: Ponieważ Alexander Payne jest mistrzem czarnej komedii, nie jest zaskoczeniem, że ta amerykańska czarna komedia z 1942 roku jest jedną z jego ulubionych. Legendy ekranu, Carole Lombard i Jack Benny, grają w tym filmie o grupie aktorów, którzy wykorzystują swoje talenty, by przechytrzyć żołnierzy w okupowanej przez nazistów Warszawie. Jeśli Być albo nie być brzmi znajomo, nawiązuje do monologu Williama Szekspira mała wioska. „To, co wyśmiewałem na tym obrazie, to naziści i ich śmieszna ideologia” – wyjaśnił reżyser filmu, Ernest Lubitsch. „Wyśmiewałam również postawę aktorów, którzy zawsze będą aktorami, bez względu na to, jak niebezpieczna może być sytuacja, co moim zdaniem jest prawdziwą obserwacją”.

— Ostatni szczegół: To kolejna komedia dramatyczna Payne’a. Hal Ashby wyreżyserował film z 1973 roku, a Robert Towne napisał scenariusz. Jack Nicholson, Otis Young i Randy Quaid zdobyli uznanie krytyków za swoje role w filmie o dwóch marynarzach wysłanych, by eskortować młodego rekruta z bazy w Wirginii do Portsmouth Naval Prison w Maine. „Widziałem większość filmów Ashby’ego w latach 70., ale nie Ostatni szczegół ponieważ wiadomo było, że jest tak brudny” Alexander Payne mówi. „Myślę, że jest napisane „k-k” 61 razy, co było wówczas rekordem, więc moi rodzice nie chcieli mnie zabierać, żeby to zobaczyć. Zabrali mnie do większości filmów z oceną R, ale z jakiegoś powodu nie widzieliśmy tego, ponieważ był znany z tego, że jest naprawdę wulgarny. [Now] To jeden z tych filmów, które muszę oglądać raz w roku i starać się przyciągnąć innych ludzi”.

READ  UE nakłada kary na firmy produkujące gry wideo za blokowanie sprzedaży transgranicznej

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.