Alex Eala przegrywa w ćwierćfinale Francji z polskim przeciwnikiem

Metro Manila (CNN Philippines, 12 lutego) – Filipińska sensacja tenisa Alex Eala musiała w piątek zaakceptować kolejny ćwierćfinał w swojej zawodowej karierze tenisowej po przegranej 6: 0, 4: 6 na turnieju W25 Grenoble Międzynarodowej Federacji Tenisowej W25 we Francji z Mają Chwalińską z Polski.

Eala nie mogła powtórzyć swojej niezadowolonej wygranej z Hiszpanką Cristiną Bucsa w czwartek, ponieważ została po prostu zdominowana przez Chwalińską na początku meczu.

Polska gwiazda tenisa potrzebowała zaledwie 25 minut, aby pokonać filipińskiego asa tenisowego w pierwszym secie, wygrywając 6: 0. Chwalińska miała średnio 75% punktów serwisowych i zdobytych punktów odbiorców, co pokazuje, jak Eala może dominować w grze.

Odmienny zwrot nastąpił w drugim secie, kiedy Eala nadrobiła straty 2: 0 i po osiągnięciu rozpędu Chwalińskiej, zwłaszcza w punktach serwisowych, objęła prowadzenie 3: 2.

15-letnia filipińska gwiazda tenisa ponownie objęła prowadzenie 4-3, ale 19-letnia polska tenisistka wykorzystała swoje punkty serwisowe, ukrywając Ealę w kolejnych trzech meczach.

Grenoble Meet to czwarty z rzędu profesjonalny turniej Eala, który w styczniu ubiegłego roku rywalizował w trzech etapach zawodów ITF Women’s World Tennis Tour w Manacor w Hiszpanii. przekroczył pierwszą nogę i gotowe w Ćwierćfinały w ostatnich dwóch meczach.

Ona to zrobiła Lista 1000 najlepszych przez najlepszych zawodowych tenisistów świata, którzy zajęli 942 miejsce w najnowszym rankingu Kobiecego Związku Tenisa. To było wcześniej na 1.180. Miejsce.

Eala, która trenuje w Akademii Rafaela Nadala w Hiszpanii i jest kierowana przez 20-krotnego mistrza Wielkiego Szlema, jest również trzecim najlepszym juniorem na świecie według ITF.