Connect with us

technologia

Comcores sprzedaje zasoby bezprzewodowe do urządzeń analogowych

Published

on

Comcores w coraz większym stopniu koncentruje się na systemach Ethernet i technologiach „chip-to-chip”

12 lutego 2021 r – Comcores, wiodący dostawca cyfrowych rdzeni IP i podsystemów technologii komunikacyjnej oraz rozwiązań interfejsowych dla układów ASIC i FPGA, ogłasza sprzedaż swoich zasobów bezprzewodowych firmie Analog Devices, Inc. (ADI) z siedzibą w USA.

Operatorzy szukają tańszych i bardziej elastycznych sieci, a dostęp do szerszych ekosystemów i innowacji motywuje ich do przejścia na platformy zwirtualizowane. Wywołało to silną dynamikę w otwartych, zdezagregowanych architekturach RAN, w których standard O-RAN odgrywa kluczową rolę w zapewnianiu płynnej łączności urządzeń. Comcores oferowało wiodące rozwiązanie IP dla tego typu otwartej łączności.

Firma Analog Devices, Inc. planuje rozwijać technologię bezprzewodową i uczestniczyć w forum O-RAN. Główny zespół z siedzibą w Danii, kierowany przez założyciela i byłego dyrektora generalnego Comcores Thomasa Noergaarda oraz zespół w Krakowie, dołączy do ADI w tej transakcji. Inne polskie biuro Comcores w Katowicach pozostanie w Comcores jako część zespołu ds. Interfejsu chip-to-chip.

Inne firmy związane z własnością intelektualną i systemami cyfrowymi Comcores, Chip-to-Chip i Ethernet Systems IP, będą kontynuowane pod kierownictwem nowego CEO Comcores, Johna Illerupa Mortensena.

Comcores koncentruje się na nowych technologiach i badaniach, aby stać się liderem technologicznym w wybranych obszarach infrastruktury bezprzewodowej, technologii komunikacji Ethernet i technologii interfejsu chip-chip.

Comcores intensyfikuje swoje wysiłki w pozostałych obszarach technologicznych i kładzie duży nacisk na rozwój pozostałych obszarów biznesowych, aby umożliwić tworzenie wiodących na świecie rozwiązań produktowych.

„Sprzedaż aktywów firmy Comcores zajmującej się bezprzewodowymi urządzeniami bezprzewodowymi firmie Analog Devices jest ważnym krokiem dla firmy Comcores w dostosowaniu jej działalności tak, aby miała większy wpływ w takich obszarach, jak technologia komunikacji Ethernet, czas i interfejsy chipów, które umożliwiają następną generację układów ASIC” – powiedział Thomas Gerner Nørgaard, założyciel i były dyrektor generalny Comcores.

READ  Ocena długoterminowa OnePlus 7T: czy nadal warto ją kupić?

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *