Connect with us

Świat

Aktualizacje wiadomości na żywo: oficjalne chińskie media kładą nacisk na politykę zerowej Covid pośród protestów

Published

on

Główne chińskie media państwowe i partyjne potwierdziły w poniedziałek zobowiązanie kraju do ścisłej polityki zerowego COVID-19 po weekendzie, w którym w miastach w całym kraju wybuchły rzadkie protesty.

The People’s Daily, oficjalny tuba Komunistycznej Partii Chin, opublikował na pierwszej stronie artykuł redakcyjny autorstwa Zhong Yin, pseudonimu, który ma wskazywać linię partii w sprawie polityki Covid. W artykule wezwano do „poprawy skuteczności działań przeciwepidemicznych” i z zadowoleniem przyjęto ogłoszone niedawno „20 środków” mających na celu częściowe złagodzenie polityki zerowego Covid.

Dodano, że wczesne wyeliminowanie epidemii ma kluczowe znaczenie dla powodzenia tego podejścia, podkreślając ważną zasadę podejścia zero-Covid.

„Terminowe wykrywanie i kontrola zarażonych osób w społeczeństwie, dokładna identyfikacja i kontrola bliskich kontaktów oraz terminowe i dokładne wyznaczanie i ogłaszanie obszarów ryzyka są kluczem do wykorzystania okazji do zapobiegania i kontroli epidemii” – napisał People’s Daily.

Na początku tego miesiąca rząd złagodził wymagania dotyczące kwarantanny dla osób z bliskimi kontaktami i podróżujących z zagranicy, w ramach pierwszego niewielkiego złagodzenia strategii Xi Jinpinga dotyczącej zerowej Covid od czasu potwierdzenia tej polityki na kongresie partii komunistycznej w październiku.

Ale rosnąca liczba przypadków, która nadal rośnie po osiągnięciu rekordowych poziomów w zeszłym tygodniu, wywołała falę blokad i ograniczeń w całym kraju.

Xinhua, oficjalna rządowa agencja informacyjna, opublikowała w poniedziałek artykuł wstępny wzywający kraj do „niezłomnego” przestrzegania zasady „stawiania życia ludzi na pierwszym miejscu” i zakazania „importu”. [the virus] zza oceanu” i uniemożliwienie jej „odbudowy w kraju”, dwa wyrażenia związane ze strategią Pekinu „zero-Covid”.

READ  Zdjęcia filipińskich studentów noszących „czapki przeciw oszustom” stają się wirusowe
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.