Connect with us

Świat

Aktualizacje na żywo: Rosja najeżdża Ukrainę

Published

on

Stany Zjednoczone szacują, że siły rosyjskie „wysłały co najmniej kilka tysięcy Ukraińców” na leczenie w tak zwanych centrach filtracji Rosji „i ewakuowały co najmniej dziesiątki tysięcy kolejnych do Rosji lub na terytorium kontrolowane przez Rosję”, jak powiedział ambasador USA przy Organizacji. Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie (OBWE) powiedział w czwartek Michael Carpenter.

Przymusowe eksmisje – i zgłoszona przemoc, której doświadczają ludzie w tak zwanych ośrodkach filtracyjnych – stanowią zbrodnie wojenne, powiedział Carpenter Kopiuj jego uwag do Stałej Rady OBWE.

„Liczne doniesienia naocznych świadków wskazują, że „filtrowanie” obejmuje bicie i torturowanie osób w celu ustalenia, czy są winni choćby najmniejszą lojalność wobec państwa ukraińskiego” – powiedział Carpenter.

Trochę tła: A Dochodzenie CNN ujawnił w kwietniu, że siły rosyjskie i sojuszniczy żołnierze separatystów zabierają mieszkańców Mariupola do tak zwanego „centrum filtracji” w Bezimenne, gdzie zostali zarejestrowani przed wysłaniem do Rosji, wielu wbrew ich woli. Według ukraińskiego rządu i lokalnych urzędników Mariupola od początku wojny dziesiątki tysięcy obywateli Ukrainy zostało przymusowo deportowanych do Donieckiej Republiki Ludowej i Rosji.

„Ocaleni z tego procesu opisują wymuszoną podróż do wielu miejsc docelowych przez różne punkty 'filtracji’ na wschodniej Ukrainie kontrolowanej przez Rosjan i ostatecznie przez granicę do samej Rosji” – zauważył Carpenter. „Ocaleni opisują te ośrodki jako prowizoryczne obozy namiotów wojskowych lub infrastrukturę cywilną, taką jak szkoły lub ośrodki sportowe. Komercyjne zdjęcia satelitarne pokazują te obozy w różnych miejscach w południowo-wschodniej Ukrainie”.

Misja USA przy OBWE odmówiła omówienia źródeł informacji, ale stwierdziła, że ​​jest pewna oceny i zakresu podanych liczb.

Według Carpentera ofiary opisywały „inwazyjny i upokarzający” proces kontroli w tych ośrodkach.

„Rosyjscy żołnierze fotografują ofiary pod różnymi kątami, odciskają ich odciski palców i fizycznie badają je pod kątem tatuaży, sprawdzają ich telefony komórkowe i pobierają ich kontakty i dane na urządzenia oraz zapisują informacje biograficzne w różnych bazach danych… W niektórych przypadkach rosyjscy żołnierze byli skonfiskowali razem paszporty, dokumenty tożsamości i telefony komórkowe” – powiedział Carpenter.

READ  W Oregonie liczba przypadków COVID-19 znów rośnie

„Po przybyciu do Rosji ci, którzy przeżyli, donoszą, że niektórzy obywatele Ukrainy mogą przebywać z przyjaciółmi i rodziną w Rosji, ale ludzie bez pieniędzy lub dokumentów są wsadzani do pociągów jadących do miast oddalonych o setki mil, aby ich uratowały władze rosyjskie, zdobywając pracę”. dodany.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.