Connect with us

Świat

AKTUALIZACJE NA ŻYWO: Blinken organizuje spotkania w Egipcie, które odegrały „kluczową rolę” w zawieszeniu broni w Izraelu

Published

on

Sekretarz stanu USA Antony Blinken w środę udaje się do Egiptu i Jordanii podczas wizyty na Bliskim Wschodzie po zawieszeniu broni przez Izrael-Hamas.

Blinken, który przebywa obecnie w Kairze, ma spotkać się z prezydentem Egiptu Abdelem Fattah el-Sisi i innymi wyższymi urzędnikami przed dzisiejszą wizytą u króla Jordanii Abdullaha II.

„Egipt odegrał istotną rolę w pośredniczeniu w zawieszeniu broni, a Jordania od dawna jest głosem na rzecz pokoju i stabilności w regionie” – powiedział dziennikarzom pod koniec wtorku, według Associated Press.

KRÓTKA INFORMACJA

    • Zawieszenie broni, które zakończyło w piątek wojnę w Gazie, trwa do tej pory, ale nie rozwiązało żadnego z głębszych problemów konfliktu izraelsko-palestyńskiego.
    • Blinken wielokrotnie potwierdzał prawo Izraela do samoobrony, dodając, że Stany Zjednoczone pomogą Izraelowi w uzupełnieniu jego systemu przechwytywania pocisków Iron Dome.

Miga we wtorek potwierdził zaangażowanie USA w bezpieczeństwo Izraela podczas długo oczekiwanego wspólnego oświadczenia z premierem Izraela Benjaminem Netanjahu.

On ogłosił również pakiet pomocy w wysokości 112 milionów dolarów dla Palestyńczyków i innych projektów humanitarnych w Gazie.

Śledź poniżej, aby uzyskać więcej aktualizacji. Użytkownicy mobilni klikają Tutaj.

READ  Rozmowa telefoniczna Putina z Łukaszenką. Planują spotkanie w Moskwie
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *