Connect with us

Gospodarka

AKTUALIZACJA 1 – europejskie akcje, które zostały osłabione przez wagę Credit Suisse

Published

on

(W przypadku bloga Reuters na żywo o giełdach w USA, Wielkiej Brytanii i Europie kliknij NA ​​ŻYWO / w oknie wiadomości lub wpisz NA ŻYWO /.)

* Credit Suisse na najniższym poziomie od trzech miesięcy po spadku strat

* Energia, zasoby turystyczne spadają z powodu problemów z wirusami

* CD Projekt przekracza STOXX 600 w wyciekły plany DLC Cyberpunk 2077 (dodaje komentarz, szczegóły; ceny aktualizacji)

29 marca (Reuters) – Europejskie akcje notowane na niezmienionym poziomie podczas niespokojnej sesji w poniedziałek, obciążone przez akcje Credit Suisse po ostrzeżeniu o „znacznych” stratach z pozycji wyjściowych po upadku amerykańskiego funduszu hedgingowego z powodu wezwań do uzupełnienia depozytu zabezpieczającego.

Bank szwajcarski spadł o 13,9% do najniższego poziomu od trzech miesięcy, gdy powiedział, że nieujawniony fundusz hedgingowy nie wywiązał się z wezwań do uzupełnienia depozytu zabezpieczającego z Credit Suisse i innych banków w zeszłym tygodniu, twierdząc, że chociaż było to „przedwczesne” oszacowanie powstałej straty ”, ale mogło. ” będzie bardzo ważny i istotny dla naszych wyników za pierwszy kwartał. ”.

Najgorzej wypadł szerszy indeks usług finansowych, który spadł o 1,5%, podczas gdy sektor bankowy, do którego należą Deutsche Bank i UBS, również spadł o 1,1%.

Ogólnoeuropejski indeks STOXX 600 wzrósł o 0,01%, głównie zmniejszając zyski z otwarcia związane z górnictwem, ropą i gazem oraz udziałami w podróżach i wypoczynku wśród największych spadków, ponieważ francuscy lekarze ostrzegają, że trzecia fala infekcji może wkrótce przytłoczyć szpitale .

Kanclerz Angela Merkel wezwała w niedzielę również niemieckie kraje do zintensyfikowania wysiłków na rzecz powstrzymania szybko narastających infekcji koronawirusem i otworzyła możliwość wprowadzenia godziny policyjnej, aby zapanować nad trzecią falą.

„Pandemia pozostanie głównym celem, ponieważ inwestorzy będą coraz bardziej zaniepokojeni rosnącą liczbą przypadków w wielu regionach, co z kolei zwiększa perspektywę dalszych ograniczeń i ograniczeń działalności gospodarczej” – powiedział w notatce strateg Deutsche Bank Jim Reid.

READ  Polska staje się jednym z „Dziesięciu Królów” Europy

Indeks porównawczy STOXX 600 osiągnął gorsze wyniki od swojego amerykańskiego odpowiednika w ciągu ostatnich sześciu miesięcy, ponieważ nowe blokady na kontynencie i wolniejszy niż oczekiwano program szczepień zaszkodził perspektywom gospodarczym Europy.

Niemiecki DAX z dużym eksportem wzrósł o 0,2% do rekordowego poziomu, ponieważ weekendowe dane pokazały, że roczne zyski chińskich przedsiębiorstw przemysłowych wzrosły w pierwszych dwóch miesiącach 2021 r., Co sugeruje ożywienie w krajowym sektorze produkcyjnym.

Hugo Boss stracił 0,4%, między innymi po tym, jak niemiecki dom mody został uwikłany w skoordynowany bojkot zachodnich celebrytów i konsumentów w związku z zarzutami Zachodu dotyczącymi przymusowej pracy w Xinjiangu.

Polski projekt CD wskoczył o 8,3% na szczyt indeksu STOXX 600 po tym, jak plany dotyczące zawartości do pobrania dla studia Cyberpunk 2077 wyciekły na Reddit.

Pewne wsparcie dla rynku zapewniły zyski w defensywnych sektorach, takich jak dostawcy żywności i napojów <.SX3P, media podatne na oddzielenie się od cyklu koniunkturalnego. (Zgłaszanie przez Devika Jaina w Bengaluru; montaż przez Shailesha Kubera)

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *