Connect with us

Gospodarka

Akcje europejskie osłabiły się wraz z wagą Credit Suisse

Published

on

Europejskie akcje notowały bez zmian podczas niespokojnej sesji w poniedziałek, obciążone spadkiem akcji Credit Suisse po ostrzeżeniu o „znacznych” stratach z pozycji wyjściowych po tym, jak amerykański fundusz hedgingowy nie wywiązał się z wezwań do uzupełnienia depozytu zabezpieczającego.

Bank szwajcarski spadł o 13,9% do najniższego poziomu od trzech miesięcy, gdy powiedział, że nieujawniony fundusz hedgingowy nie wywiązał się z wezwań do uzupełnienia depozytu zabezpieczającego z Credit Suisse i innych banków w zeszłym tygodniu, twierdząc, że chociaż „przedwczesne” było oszacowanie powstałej straty, ale może to być bardzo ważne i istotne dla naszych wyników za I kwartał ”.

Najgorzej wypadł szerszy indeks usług finansowych, który spadł o 1,5%, podczas gdy sektor bankowy, do którego należą Deutsche Bank i UBS, również spadł o 1,1%.

Ogólnoeuropejski indeks STOXX 600 zyskał 0,01%, głównie zmniejszając zyski z otwarcia związane z górnictwem, ropą i gazem oraz udziałami w podróżach i wypoczynku wśród największych spadków, ponieważ francuscy lekarze ostrzegają przed trzecią falą infekcji Szpitale mogą wkrótce przytłoczyć .

Kanclerz Angela Merkel wezwała w niedzielę również niemieckie kraje do zintensyfikowania wysiłków na rzecz powstrzymania szybko narastających infekcji koronawirusem i otworzyła możliwość wprowadzenia godziny policyjnej, aby zapanować nad trzecią falą.

„Pandemia pozostanie głównym celem, ponieważ inwestorzy będą coraz bardziej zaniepokojeni rosnącą liczbą przypadków w wielu regionach, co z kolei zwiększa perspektywę dalszych ograniczeń i ograniczeń działalności gospodarczej” – powiedział w notatce strateg Deutsche Bank Jim Reid.

Indeks porównawczy STOXX 600 osiągnął gorsze wyniki od swojego amerykańskiego odpowiednika w ciągu ostatnich sześciu miesięcy, ponieważ nowe blokady na kontynencie i wolniejszy niż oczekiwano program szczepień zaszkodził perspektywom gospodarczym Europy.

Eksportowo-intensywny niemiecki DAX wzrósł o 0,2% do rekordowego poziomu, ponieważ weekendowe dane pokazały, że roczne zyski chińskich przedsiębiorstw przemysłowych wzrosły w pierwszych dwóch miesiącach 2021 r., Wskazując na ożywienie w krajowym sektorze produkcyjnym.

READ  Kupuj w niedziele. Czy handel w niedzielę 13 grudnia 2020 roku? Czy sklepy będą otwarte?

Hugo Boss stracił 0,4% po tym, jak niemiecki dom mody został uwikłany w skoordynowany bojkot zachodnich celebrytów i konsumentów w związku z zarzutami Zachodu dotyczącymi przymusowej pracy w Xinjiangu.

Polski projekt CD wskoczył o 8,3% na szczyt indeksu STOXX 600 po tym, jak plany dotyczące zawartości do pobrania dla studia Cyberpunk 2077 wyciekły na Reddit.

Pewne wsparcie dla rynku stanowiły zyski w defensywnych sektorach, takich jak żywność i napoje, usługi komunalne i media, które mają tendencję do odłączania się od cyklu koniunkturalnego.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *