Connect with us

Świat

Afgańskie dziecko, urodzone w ucieczce, gdy jej matka uciekła, nosi imię amerykańskiego samolotu ewakuacyjnego

Published

on

WASZYNGTON – Afgańska dziewczyna urodzony na wojskowym samolocie C-17 wykonującym lot ewakuacyjny z Afganistanu będzie nosić to doświadczenie z tobą na zawsze. Jej rodzice nazwali ją po znaku wywoławczym samolotu – Reach.

Lotnicy opiekują się afgańską matką, która urodziła się na pokładzie samolotu C-17 Globemaster III Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych o znaku wywoławczym Reach 828, z pomocą kapitan armii amerykańskiej, kapitan Erin Brymer, pielęgniarka dyplomowana z Regionalnego Centrum Medycznego Landstuhl, po wylądowaniu w bazie lotniczej Ramstein w Niemczech , 21 sierpnia 2021 r.Edgar Grimaldo / Siły Powietrzne USA / AFP – Getty Images

Szef amerykańskiego dowództwa europejskiego powiedział dziennikarzom w środę, że urzędnicy rozmawiali z rodzicami noworodka. Generał Tod Wolters mówi, że jej rodzice postanowili nazwać ją Reach, ponieważ znak wywoławczy samolotu transportowego to Reach 828.

Urodziła się w sobotę, a członkowie 86. Grupy Medycznej pomogli przy jej narodzinach, gdy samolot przeleciał z Kabulu do bazy sił powietrznych Ramstein w Niemczech.

European Command twierdzi, że matka zaczęła rodzić podczas lotu i wystąpiły powikłania związane z niskim ciśnieniem krwi. Pilot zatonął, aby zwiększyć ciśnienie powietrza w samolocie, co pomogło ustabilizować matkę. Wojskowy personel medyczny zabrał dziecko do ładowni samolotu.

Wolters mówi, że dziecko i rodzina są w dobrej formie.

Dwa kolejne dzieci, których rodzice zostali ewakuowani z Afganistanu, urodziły się w zeszłym tygodniu w Landstuhl Regional Medical Center, amerykańskim szpitalu wojskowym w Niemczech.

READ  Nawalny, z powrotem w Rosji, czeka na rozprawę na komisariacie
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.