Connect with us

Nauka

Afgańczycy zaczynają grzebać zmarłych w krwawych szkolnych wybuchach

Published

on

NOWE DELHI: Kilka ambasad w New Delhi wydało ostrzeżenia swoim pracownikom, dając im możliwość opuszczenia Indii, podczas gdy pandemia koronawirusa rozprzestrzenia się po całym kraju bez oznak spowolnienia.

Od końca kwietnia Indie odnotowują najwyższą dzienną liczbę przypadków koronawirusa na świecie. Oficjalne dane zarejestrowały w sobotę ponad 401 000 nowych przypadków i 4000 zgonów związanych z wirusami. Wskaźniki dodatniego wyniku koronawirusa w siedmiu stanach Indii, w tym w stolicy New Delhi, również przekroczyły 30 procent, według statystyk Ministerstwa Zdrowia.

Ponieważ kraj boryka się z niedoborem łóżek i zapasów tlenu, a kilka zagranicznych misji doświadcza wybuchów lokalnych wirusów, członkom zespołu pozwolono opuścić kraj.

Stany Zjednoczone, Niemcy i Polska na początku tego tygodnia oświadczyły, że zgodziły się na dobrowolny wyjazd swoich urzędników z Indii z powodu wzrostu liczby COVID-19.

Według raportu CNN w sobotę, w ambasadzie USA na wirusa zaraziło się ponad 200 pracowników. Departament Stanu USA prowadzi również ewakuację medyczną z kraju.

Rzecznik ambasady powiedział Arab News, że misja „ściśle monitoruje sytuację.

„Podejmiemy wszelkie niezbędne środki w celu ochrony zdrowia i dobrego samopoczucia naszych pracowników, w tym zaoferujemy pracownikom szczepionki” – dodał.

Powołując się na kwestie prywatności, rzecznik odmówił komentarza na temat skali wybuchu epidemii w ambasadzie czy procesu ewakuacji.

W międzyczasie Niemcy potwierdziły, że kilku pracowników ambasady wróciło do domu.

„Niemiecka ambasada otworzyła pracownikom i rodzinom możliwość powrotu do Niemiec” – powiedział rzecznik prasowy Hans Christian Winkler w wywiadzie dla Arab News.

Dodał jednak, że nie było „procesu repatriacji”, ponieważ dotychczas wyjechała „tylko niewielka liczba” pracowników ambasady.

Polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych poinformowało również Arab News w pisemnym oświadczeniu, że „przedstawiło urzędnikom Ambasady RP w New Delhi możliwość powrotu do Polski”.

Oświadczenie pojawiło się po doniesieniach polskich mediów w zeszłym tygodniu, w których stwierdzono, że starszy dyplomata z ambasady kraju w New Delhi został przewieziony z powrotem do Warszawy w celu hospitalizacji po zarażeniu się koronawirusem.

READ  Awaria kamery cofania Lincoln Aviator przypomina przypomnienie

Ambasada Szwajcarii przyznała, że ​​dwóch z jej „przenoszalnych pracowników” jest w Szwajcarii, ale ambasador kraju, dr Ralf Heckner, powiedział, że dwaj pracownicy byli w domu „od początku kryzysu” i że żaden inny członek zespołu nie jest członkiem tego kraju. misje w Indiach opuściły.

Ambasada francuska odmówiła komentarza, czy jej zespół otrzymał jakiekolwiek porady dotyczące ewakuacji medycznej.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.