Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Adam Buksa gotowy na „wymarzony” powołanie do reprezentacji Polski

Published

on

Marzenia się spełniają, wystarczy zapytać Adama Buksę.

Buksa zawsze liczył na grę w reprezentacji Polski. Choć reprezentował swoją ojczyznę na różnych szczeblach młodzieżowych, nie dokonał jeszcze przełomu w seniorskiej kadrze narodowej.

To może się zmienić we wrześniu, kiedy Buksa został powołany do kwalifikacji do Mistrzostw Świata Polski przeciwko Albanii (2 września), San Marino (5 września) i Anglii (8 września).

– To dla mnie wspaniałe uczucie – powiedział Buksa po sobotnim wygranym 4:1 meczu z FC Cincinnati. „Wybrany jako jeden z napastników reprezentacji Polski obok takich graczy jak [Robert] Lewandowski, to dla mnie wiele znaczy. To zawsze było moim marzeniem i bardzo się cieszę, że mogę być częścią tego zespołu.”

Oczywiście Buksa musi jeszcze udowodnić, że należy do boiska. Napastnik uczestniczył w obozie w listopadzie 2018 roku, ale nie pojawił się w meczu. Ma nadzieję, że tym razem nie spotka go ten sam los.

Buksa robi wszystko, co może ze swoją drużyną klubową, ponieważ obecnie ma dziesięć bramek i dwie asysty. W sobotę zebrał dwie bramki i jednego pomocnika.

25-latek znacznie się poprawił od czasu dołączenia do MLS i teraz wygląda bardziej komfortowo jako tradycyjny numer 9. Trener Bruce Arena powiedział, że Buksa „dorasta do tej pozycji i lepiej rozumie, jak grać. ”

Buksa ma nadzieję, że znajdzie to odzwierciedlenie w jego pierwszym meczu międzynarodowym. Chociaż z pewnością myśli o urzeczywistnieniu tego marzenia, napastnik nie zrezygnuje ze swojej odpowiedzialności przed wielbicielami.

„Jest inny mecz przeciwko NYCFC„Powiedział Buksa. „Na tym się teraz skupiam, a potem polecę prosto z Nowego Jorku do Polski i zrobię wszystko, co w mojej mocy dla reprezentacji narodowej”.

READ  "Lista Schindlera" Dziewczynka w czerwonym płaszczyku pomaga ukraińskim uchodźcom - termin
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *