Connect with us

Nauka

Accolade powiększa się o 100 000 m² w Gorzowie

Published

on

Czeski inwestor i deweloper powierzchni przemysłowych Accolade rozbuduje park magazynowy w Gorzowie Wielkopolskim o prawie 100 000 m², w ramach inwestycji o wartości ponad 80 mln euro.

Park w zachodniej części Polski obejmuje obecnie 53 000 m² powierzchni przemysłowej. Powierzchnie istniejące i w budowie wynajmowane są takim firmom jak Omnipack, Logoplaste, Magma, Fiege, Faurecia i Borne. Rozbudowa parku następuje po nabyciu nowych gruntów i oczekuje się, że zostanie wykorzystana na potrzeby przyszłych najemców oraz na potrzeby ekspansji obecnych najemców.

Rozszerzenie działalności w Gorzowie jest kluczowym elementem naszego strategicznego rozwoju wzdłuż zachodniej granicy, gdzie jesteśmy również obecni w Goleniowie, Szczecinie, Zielonej Górze i Legnicy. Naszym zdaniem Gorzów Wielkopolski to ważne centrum magazynowo-logistyczne, które korzysta również z położenia w Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej – jednej z najszybciej rozwijających się stref ekonomicznych w Polsce.
Michał Białas, Dyrektor Krajowy Accolade Polska

Kompleks i nowa przestrzeń będą miały certyfikat BREEAM „Excellent” – i będą miały zagospodarowanie terenu z drzewami, krzewami i łąkami polnych, wraz ze stacjami ładowania rowerów i pojazdów elektrycznych oraz zieloną architekturą biurową.

READ  Ostatnia wojna ukraińsko-rosyjska: szpital dziecięcy trafiony odłamkami rakietowymi, mówi burmistrz Kijowa; „90% rosyjskiego personelu wojskowego zostało rannych lub zabitych na wojnie” | Wiadomości ze świata
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *