Connect with us

Zabawa

Gwiazda rapu Nines, która jest na szczycie list przebojów, musi trafić do więzienia po przyznaniu się do planu importu marihuany

Published

on

Czołowy raper Nines zostaje skazany na karę więzienia po zezwoleniu na spisek na import 28 kg marihuany z Hiszpanii i Polski do Wielkiej Brytanii.

Muzyk, prawdziwe nazwisko Courtney Freckleton, lat 31, przyznał się w czwartek do winy w związku z zarzutami dotyczącymi narkotyków i prania brudnych pieniędzy.

Nines, który w zeszłym roku znalazł się na szczycie brytyjskich list przebojów dzięki swojemu trzeciemu studyjnemu albumowi, Crabs In A Bucket, wystąpił z 35-letnim Jasonem Thompsonem w Harrow Crown Court w północno-zachodnim Londynie.

Para przyznała się do spisku mającego na celu import marihuany klasy B z Polski i Hiszpanii do Wielkiej Brytanii, a także do spisku mającego na celu przekazanie przestępczych pieniędzy między 10 marca a 3 lipca zeszłego roku.

Sąd orzekł, że spisek obejmował udany import i drugą próbę. Całkowita ilość marihuany wynosiła 28 kg.

Prokurator Genevieve Reed powiedziała, że ​​zarzuty o pranie brudnych pieniędzy związane są z długami w wysokości 98 000 funtów i wartością narkotyków.

Zamknięcie

Sąd Koronny Broni (Yui Mok / PA)

Nines i Thompson zaprzeczyli dwóm innym przypadkom spisku dotyczącego podaży kokainy i konspiracji dotyczącej podaży konopi indyjskich, a pani Reed powiedziała, że ​​prokuratorzy nie przeniosą zarzutów.

Mężczyźni zostali aresztowani w czerwcu po nalotach policji w Londynie i Borehamwood w Hertfordshire.

Sieć, z której korzystają tysiące przestępców na całym świecie, została sparaliżowana przez organy ścigania w zeszłym roku po tym, jak została zhakowana przez francuskich śledczych.

Dziewiątki z Barbican w centrum Londynu i Thompson z Barnet w północnym Londynie są skazani na długie wyroki więzienia i zostali zatrzymani przez sędzię Rosę Dean, która odroczyła sprawę po skazaniu.

Nines, pochodzący z Harlesden w północno-zachodnim Londynie, został uznany za najlepszy wykonawca hip-hopu na Mobo Awards w zeszłym roku.

Jego trzeci album, który znalazł się na szczycie listy przebojów, który pobił metalowych tytanów Metallicę na sam szczyt, gdy został wydany, zapewnił album roku, pokonując konkurencję Stormzy’ego, J Hus, Lianne La Havas i Mahalia.

READ  CNA Life Under Siege rzuca światło na Ukraińców wplątany w wojnę
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *