Connect with us

Gospodarka

Abia współpracuje z Polską i Bułgarią nad rozwojem strategicznych sektorów w państwie

Published

on

Abia współpracuje z Polską i Bułgarią nad rozwojem strategicznych sektorów w państwie

Emmanuela Ugwu-Nwogo w Umuahii

Rząd stanu Abia otworzył swoje drzwi na nawiązanie partnerstwa gospodarczego z Polską i Bułgarią w celu pobudzenia rozwoju państwa.

Gubernator Alex Otti wyraził gotowość Abii do ścisłej współpracy gospodarczej z obydwoma narodami europejskimi, przyjmując ich ambasadorów podczas odrębnych oficjalnych wizyt w tym państwie.

Jako pierwsza ze swoją delegacją odwiedziła Ambasador RP w Nigerii Joan Tarnawska, ze swoją delegacją przybył także jej bułgarski odpowiednik Yanko Yardonov.

Podczas gdy delegacja z Polski była zainteresowana współpracą z firmą Abia w obszarach rolnictwa, górnictwa, edukacji i kultury, Bułgaria była zainteresowana rolnictwem, handlem, edukacją i rozwojem kapitału ludzkiego.

Otti, który z zadowoleniem przyjął zainteresowanie obu krajów Abią, powiedział, że jego administracja z radością przyjmie każde partnerstwo, które mogłoby doprowadzić do wzrostu gospodarki państwa.

„Nie ma lepszego państwa dla partnerstwa niż Abia i mówię to z wielu powodów” – powiedział Otti polskiej delegacji.

W szczególności stwierdził, że „nasze marzenia są bardzo duże w obszarach takich jak rolnictwo i edukacja”, wskazując, że Abia żywiła chęć eksportowania wykwalifikowanych pracowników.

„Nasi ludzie są bardzo kreatywni, bardzo innowacyjni i bardzo skupieni. Produkują praktycznie wszystko; Może nie są tak wyrafinowane jak te w Europie, ale działają” – dodał Otti.

Ambasador RP, która ujawniła, że ​​jest to jej pierwsza wizyta w południowo-wschodniej Nigerii, stwierdziła, że ​​wspólnie Nigerią i Polską można wiele zdziałać.

„Nigeria to kraj o wielkich możliwościach i potencjale. Chcemy wykorzystać ten potencjał i szukać nowych sposobów współpracy między Polską a Nigerią, a w szczególności Waszym państwem” – powiedziała gubernatorowi Abii.

Tarnawska przypomniała, że ​​w zeszłym roku polski prezydent odwiedził Nigerię i podczas której „podpisaliśmy protokół ustaleń o współpracy i rolnictwie i mam nadzieję, że na tej podstawie będziemy mogli jeszcze zacieśnić relacje z Nigerią i państwem Abia”.

READ  Niemcy są bliskie zawarcia umowy z Intelem na fabrykę chipów za 20 miliardów euro

Tymczasem Otti powiedział bułgarskiej delegacji: „Rząd, który mamy obecnie w stanie Abia, jest bardzo poważnym rządem, który koncentruje się na zapewnieniu naszym obywatelom dobrych rządów”.

Powiedział, że Bułgaria przybyła we właściwym czasie, aby pomóc Abii w rozwoju gospodarczym, i dodał, że jest usatysfakcjonowany obszarami wybranymi przez bułgarski rząd do interwencji w Abii.

Ambasador Bułgarii w Nigerii powiedział, że delegacja przebywa w tym stanie, aby nawiązać współpracę z firmą Abia w celu pobudzenia rolnictwa, handlu, edukacji i rozwoju kapitału ludzkiego.

„A dokładniej projekt, na który chcielibyśmy zwrócić Państwa uwagę, zapewni kompleksowe zrozumienie potrzeby rozwijania nie tylko relacji gospodarczych, ale także wymiany międzyludzkiej” – powiedział Yordanow.

„Stan Abia jest powszechnie znany jako stan możliwości. Z tego powodu mój kraj i prywatni inwestorzy pragną współpracować i rozwijać partnerstwo z Waszą Ekscelencją” – dodał.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *